کد خبر: 832002 A

بزرگترین باند سارقان مامور نما که با جعل عنوان مامور اقدام به سرقت از اتباع خارجی می‌کردند، منهدم شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ داود فرد جانشین رییس پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: در ابتدای سال جاری گزارش‌های متعددی از اتباع خارجی با مراجعه به مراکز انتظامی داشتیم که عنوان می کردند توسط چند نفر مامورنما مورد سرقت قرار گرفتند. با توجه به افزایش این آمار ما بر آن شدیم یک تیم مامور برای رسیدگی به این اتفاق در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: با توجه به آمار بسیاری که از این تخلفات داده شده بود اکیپ ما با بررسی توانست این گروه متخلف را دستگیر کند. موفق شدیم ۳ باند شامل ۷ نفر را شناسایی و دستگیر کنیم. تعدادی از آنها در تهران و تعدادی دیگر در استان البرز بودند که با توجه به شناسایی ضمن اقرار به تمام اتهامات، امول باختگان نیز از آنها ضبط و کشف شد.

سرهنگ فرد درباره ارزش اموال کشف شده گفت: ما تا الان ۲۰ مورد از این سرقت ها را شناسایی کردیم که بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال ارزش این اموال بوده است‌.

وی درتوضیح شگرد این متخلفان گفت:این افراد به بهانه بازرسی خودرو اقدام به خفت گیری کرده و یا به افراد به بهانه اینکه آنها داعشی هستند شروع به بازرسی آنها و سپس سرقت از آنها می‌کردند.

مال باختگان اکثریت از کشورهای سوریه، عراق و ترکیه هستند اما احتمال مید‌هیم که از اتباع کشورهای دیگر هم سرقت شده باشد اما ما همه شکایت‌ها در این زمینه را بررسی کردیم.

جانشین رییس پلیس آگاهی تهران افزود: این افراد از  انواع خودروها که متعلق به خودشان بوده است استفاده می کردند اما هر بار نوعی تغییرات در آنها ایجاد می کردند که شناسایی نشود. آنها تجهیزات پلیسی هم داشته‌اند که همگی قلابی بوده است. این افراد همچنین یک سری کارت برای خود تهیه کرده‌بودند که توسط آنها افراد را فریب می‌دادند. این متخلفان با توجه به قومیتی که داشتند مسلط به زبان فرانسه، انگلیسی و عربی بوده‌اند و از این طریق اتباع مختلف را فریب می‌دادند.

وی اضافه کرد: افرادی که از آنها سرقت شده همه خارجی بوده و از مبلغ هزار دلار تا ۶ هزار دلار از آنها سرقت شده است که مجموعا ۱۵ میلیارد ریال می‌شود.

سرهنگ فرد با بیان اینکه متخلفان همگی سابقه دار بوده‌اند گفت: این افراد در فرصت مناسب در بازرسی برخی اموال را سرقت می‌کردند و بلافاصله محل را ترک می‌کردند  از این رو شخص قربانی متوجه می شد که او مامور نبوده و مامور نما بوده است.

جانشین رییس پلیس آگاهی تهران در پایان اظهار داشت: یکی از شگرد‌های سرقت در کشور ما شگرد مامور نما است. افراد باید در این شرایط از مامور کارت شناسایی بخواهند و در صورتی که اقناع نشدند با پلیس تماس بگیرند.

index

پلیس آگاهی تهران دلار سرقت عراق فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر