کد خبر: 830911 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: منطقه 22 امروز گرفتار کمبود سرانه‌های آموزشی شده است و این وضعیت ادامه پیدا کرده لذا شهرداری باید گزارشی از میزان تحقق تأمین سرانه‌های آموزشی در این منطقه ارائه کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد مسجدجامعی در یکصدوهفتادوچهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری انتخابات شهرداران مدارس گفت: باید شهرداری تهران گزارشی از شوراهای دانش‌آموزی به صحن شورا ارائه کند تا میزان سهم شهرداران مدارس و اجرایی شدن این موضوع مشخص شود.

وی ادامه داد: در قانون آموزش و پرورش انبوه‌سازان موظف به تأمین سرانه آموزشی بودند اما این قاعده در منطقه 22 براساس مطالعه‌ای که در سال 1395 انجام شد، رعایت نشده به شکلی که از 45 مورد سرانه آموزشی تنها پنج مورد احداث شده و 40 مورد تأمین نشده است. در حقیقت این موضوع یک تخلف است که باید آقای مظاهریان معاون فعلی شهردار تهران که در آن زمان مسئولیت داشتند و با انبوه‌سازان کار می‌کردند، پاسخ دهند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: منطقه 22 امروز گرفتار کمبود سرانه‌های آموزشی شده است و این وضعیت ادامه پیدا کرده لذا شهرداری باید گزارشی از میزان تحقق تأمین سرانه‌های آموزشی در این منطقه ارائه کند.

مسجدجامعی به ارائه گزارشی از سوی آتش‌نشانی در مورد مدارس پرخطر اشاره کرد و افزود: مقرر شده کار مشترکی میان شهرداری و آموزش و پرورش انجام شود تا اقدامات صورت گرفته در مورد شناسایی و رفع خطرات موجود در این مدارس ارائه شود.

شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران معاون جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر