کد خبر: 830875 A

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از آغاز به کار ۳۰۰ دفتر خدمات سلامت تا پایان سال ۹۸ در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، احمد جنیدی جعفری با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ۸۰ دفتر خدمات سلامت در سطح کشور داریم. در سال گذشته آزمون توسعه دفاتر را برگزار کردیم و مصاحبه‌ها انجام شد و برخی دانشگاه‌ها در حال صدور احکام فعالیت این دفاتر هستند که تا آخر سال تعداد این دفاتر به نزدیک ۳۰۰ دفتر خواهد رسید.

وی افزود: در نشست هم‌اندیشی مدیران سلامت محیط و کار ۶۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور که بعضا روسای گروه‌ها هم همراهشان بودند و در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، در خصوص مطالب حوزه بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای و طب کار بحث و تبادل نظر انجام شد. در این جلسه به صورت هم اندیشی در هشت گروه تخصصی بحث های لازم صورت گرفت و نتیجه بحث هریک از آنان در سالن همایش به صورت عمومی ارائه شد.

بنابر اعلام وبدا، رییس مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت بیان کرد: مباحث در هشت گروه بر اساس قطبهای دانشگاهی شامل موضوعاتِ دفاتر خدمات سلامت و توسعه آنها در کشور، برون سپاری خدمات بهداشت حرفه‌ای برای کارگاه‌های کوچک و معاینات شغلی، کنترل طغیانها و بیماری‌های منتسب به آب و غذا، بحثهای اجرایی کردن آیین نامه و قانون دخانیات بود. جمع بندی این مباحث، برنامه های آینده مرکز سلامت محیط و کار را تبیین خواهد کرد.

ایران دانشگاه علوم پزشکی سلامت طب وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر