کد خبر: 830637 A

فرنوش نوبخت خبر داد:

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، از کاهش فاصله حرکت قطارها در خط ۷ مترو خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه این شرکت به‌عنوان بزرگترین شرکت در زمینه حمل‌ و نقل ریلی درون شهری کشور همواره سعی کرده تا با برنامه‌ریزی مناسب بهترین امکانات و خدمات را به شهروندان و مسافران خود ارائه دهد، گفت: پیش از این فاصله حرکت قطارها در خط ۷ مترو تهران هر ۱۲ دقیقه یک قطار بود که از دهم آبان ۹۸ به ۱۰ دقیقه یک قطار کاهش یافته است.

وی افزود: با عنایت به بهره برداری از ایستگاه های جدید خط ۷، رسیدن فصل سرما و کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط مترو، شهروندان تهرانی ترغیب به استفاده بیشتر از این ناوگان ریلی درون شهری شده اند و شاهد افزایش روز افزون مسافر در این خط هستیم.

نوبخت تصریح کرد: با استفاده از حداکثر توان تا جایی که محدودیت‌ها و شرایط فنی امکان داشته است این زمان را کاهش دادیم و هر ۱۰ دقیقه یک قطار برای جابجایی مسافران محترم در این خط اعزام می شود.

نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با شرایط خوبی که مهیا شده باز هم بتوانیم میزان ظرفیت جابجایی ناوگان مترو تهران و حومه را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه خط ۷ مترو تهران یک خط درون‌شهری به طول ۲۷ کیلومتر است گفت: در حال حاضر ۲۰ کیلومتر آن با ۱۰ ایستگاه شامل میدان صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، مهدیه میدان محمدیه، و بسیج به بهره برداری رسیده است.

نوبخت تصریح کرد: این خط که عمیق‌ترین خط مترو تهران است از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی تهران در شرق تهران آغاز شده و پس از طی مسیر شرقی- غربی و تقاطع با خط ۶ که در حال ساخت است و در ایستگاه های هفده شهریور و میدان محمدیه با خط ۱ و ایستگاه مهدیه با خط ۳، از ایستگاه بریانک به سمت شمال متمایل می‌شود و در ایستگاه مترو شهید نواب صفوی با خط ۲، در ایستگاه مترو توحید با خط ۴ و در ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس با خط ۶ که در حال ساخت است تقاطع خواهد داشت و سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه پیدا می‌کند و پس از عبور از کنار برج میلاد، وارد میدان صنعت در شهرک غرب گردیده و در انتها به میدان کتاب در سعادت آباد می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش خدمات رسانی با کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط مترو همچنان در دستور کار شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه قرار دارد.

متروی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر