کد خبر: 830583 A

معاون اجتماعی پلیس غرب استان تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از وقوع قتل خانوادگی هولناک در شهریار خبر داد.

«سرهنگ مهدی سرپناه» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران  در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وقوع قتل خانوادگی در شهریار گفت: در تاریخ سوم آبان ماه امسال نوجوان 18 ساله‌ای با لباس خونین به کلانتری شاهد شهر در شهریار مراجعه و ادعا می‌کند، مردی نقاب‌دار به زور وارد خانه‌شان شده و اقدام به قتل پدر، مادر و برادر کوچکترش کرده و پس از درگیری با او از محل متواری شده است.

وی با بیان اینکه تیم ویژه‌ای از ماموران رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده و با حضور در محل تحقیقات خود را آغاز کردند، تصریح کرد: پس از تشکیل پرونده با حضور ماموران در محل مشاهده شد که اجساد پسر ۱۳ ساله، پدر ۴۵ ساله و مادر ۴۴ ساله در بخش‌های مختلف خانه قرار داشته و همگی با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده‌اند. در همین راستا نیز برای تشخیص علت قطعی مرگ با دستور مقام قضایی اجساد به پزشکی قانونی منتقل شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات از فرزند خانواده مشخص شد، این فرد در شرایط بسیار مضطربی قرار دارد و در اظهارات خود به ماموران گفت که فردی با نقاب سیاه به زور وارد خانه‌شان شده و اقدام به قتل پدر و مادر و برادر کوچکترش کرده و در حالی که قصد کشتن او را نیز داشته، اما با وی درگیر شده و قاتل از خانه فرار کرده است.

سرهنگ سرپناه با اشاره به اینکه اظهارات این پسر نوجوان کاملا ضد و نقیض بود، گفت: اظهارات ضد و نقیض این نوجوان شک ماموران را برانگیخت، از همین‌رو تحقیقات ادامه پیدا کرده و همزمان تیم‌های روانشناسی پلیس نیز رفتار وی را تحت نظر قرار دادند تا اینکه مدتی بعد این نوجوان پرده از راز جنایت هولناک خود برداشت و اقرار کرد که خانواده‌اش را خودش به قتل رسانده است.

وی در پاسخ به این سوال که انگیزه متهم از ارتکاب این جنایت چه بوده است، خاطرنشان کرد: وی از مدت‌ها قبل چندین سناریو را برای کشتن خانواده‌اش در ذهن داشته و در روز سوم آبان ماه نیز وقتی وارد خانه شد که تنها برادرش در خانه بوده به همین دلیل نیز با او درگیر شده و با ضربات متعدد چاقو او را به قتل رسانده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران ادامه داد: وی سپس منتظر آمدن پدر و مادرش شده که ابتدا پدرش از سرکار به خانه آمده و او را نیز با چاقو به قتل رسانده، دقایقی بعد نیز مادرش به محض ورود به خانه مورد حمله پسرش قرار گرفته و به قتل رسیده است. پس از جنایت نیز متهم ضرباتی را با چاقو به دست خود وارد کرده و پس از دورانداختن چاقو به کلانتری رفته و ادعای اولیه خود در  مورد علت قتل را مطرح کرده است.

به گفته معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران فرد متهم به دلیل اینکه والدینش برادر ۱۳ ساله‌ را بیشتر از او دوست داشتند و در رفتارشان با وی تبعیض قائل می‌شدند، اقدام به قتل آنان کرده است.

وی با بیان اینکه برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و هم‌اکنون برای رسیدگی بیشتر در اختیار دادسرا قرار دارد، گفت: متهم تحت انجام تست‌های سلامت روان قرار گرفته است، گفت: برخی از شواهد حاکی از وجود اختلال شخصیت در این فرد است که البته باید منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی بود.

سرهنگ سرپناه معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر