کد خبر: 830441 A

سردار کمالی در گفت‌وگو با ایلنا:

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه با بیان اینکه ۱۸۰ هزار دانش‌آموز پسر در سال ۱۳۹۷ موفق به اخذ دیپلم شده‌اند، توضیحاتی را در خصوص طرح قدر ارائه کرد.

«سردار موسی کمالی» مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دایمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه امروز (روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه) با حضور نمایندگان سازمان‌های نیروهای مسلح (آجا، سپاه، وزارت دفاع و ناجا) و وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذیربط (وزارت آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سازمان فنی و حرفه‌ای و ...) برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه ضمن ارایه گزارش عملکرد یک ماه گذشته، پیوند آموزش و پرورش و نیروهای مسلح در خصوص نحوه استفاده بهینه از خدمت هنرجویان وزارت آموزش و پرورش در خدمت سربازی به عنوان سرباز ماهر به بحث گذاشته شد. برابر آمار ارایه شده ۹۴۵۰۰۰ نفر دانش آموز هنرجو در ۲۰۳ رشته در ۶۹۶۱ هنرستان در سراسر کشور اشتغال به تحصیل دارند که ۶۳ درصد این افراد پسر هستند و باید مسیر سربازی را طی کنند.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۸۰ هزار دانش‌آموز پسر موفق به اخذ دیپلم شده‌اند که این افراد حداقل ۱۴۵۰ ساعت و ۲۰۰۰ ساعت آموزش مهارت دیده‌اند که از این تعداد گروهی وارد دانشگاه شده و پس از فراغت از تحصیل وارد سربازی می‌شوند و تعداد زیادی نیز با دیپلم وارد نیروهای مسلح شده‌اند.

سردار کمالی با اشاره به جزییات طرح قدر خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا در قالب «طرح قدر» اطلاعات این افراد وارد سامانه وظیفه عمومی شده و پس از غربالگری به نیروهای مسلح تطبیق و بکارگیری تخصصی شوند و با توجه به آموزش طی شده و تجربه کسب کرده در حین خدمت علاوه بر کارت پایان خدمت به این افراد گواهی مهارت و اشتغال داده شود، همچنین بنا شد این هماهنگی در خصوص موضوع فوق با سایر سازمان‌ها نیز صورت گیرد.

موسی کمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر