کد خبر: 830368 A

وزیر کشور از قوه قضائیه درخواست کرد تا کالاهایی که بدون عوارض گمرکی وارد انبارها می‌شوند را به دقت کنترل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: در جلسه امروز در خصوص قاچاق کالا در واحدهای جنوبی که از مسیر غیرقانونی و گاها به وسیله گمرک وارد می‌شود بحث و تبادل نظر شد در این جلسه نظرات کارشناسی و جامعی از سوی وزارت صمت، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات مطرح شد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه بعد از یک سال که از کاهش ورود کالای قاچاق می‌گذرد و با کاهش قمیت ارز شاهد عدم کاهش قیمت کالاهای داخلی هستیم به گونه‌ای که شاهد تشکیل ابر ارز و تقویت ورود کالاهای قاچاق هستیم.

وی با تاکید بر اینکه نحوه واردات کالاها باید مورد نظارت جدی قرار بگیرد تصریح کرد: در جلسه اولویت‌بندی‌ها معلوم و تاکید شد که در حوزه گمرکات نظارت بیشتری اعمال شود.

وزیر کشور اظهار داشت: در این جلسه تاکید شد که استانداران باید آیین‌نامه موصب دولت را اجرا کنند و نیروی انتظامی دقت لازم را در مسیر انتقال کالاها داشته باشد.

وی افزود: همچین از قوه درخواست کردیم کالاهایی که بدون پرداخت عوارض و گمرک وارد انبارها می‌شوند را به شدت کنترل کنند و باید هر کالایی که وارد انبار می‌شود، شناسنامه داشته باشد.

رحمانی فضلی در ادامه افزود: اگر در آیین نامه اشکالی وجود دارد باید با توجه به شرایط جدید به ویژه تغییرات نرخ ارز اشکالات آن برطرف شود.

وزیر کشور با اشاره به طرح جامعی که برای مبارزه با قاچاق کالا در نظر گرفته شده است گفت: طرح جامعی آماده شد و این موضوع به صورت بین بخشی به گونه‌ای که تمامی حوزه‌های اقتصادی، تجاری، مالی، امنیتی و اجتماعی را در نظر بگیرد، لحاظ شد.

وی در پایان تاکید کرد: در کوتاه مدت آنچه به عنوان آیین‌نامه و مصوبه است را در خصوص قاچاق کالاها اجرا می‌کنیم.

وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر