کد خبر: 830049 A

فرمانده انتظامی استان مازندران از وقوع آبگرفتگی و سیلاب در مناطق مختلف شهرستان های "بهشهر و گلوگاه" در پی بارش شدید باران و امداد رسانی به شهروندان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "سید محمود میرفیضی" با اعلام این خبر، گفت: در پی ورود سامانه بارشی سرد از شب گذشته به استان مازندران از بامداد امروز (یک شنبه) 12 آبان ماه شاهد بارش شدید باران و وقوع آبگرفتگی و سیلاب در مناطق شهری و روستایی استان به ویژه در شهرستان های بهشهر و گلوگاه هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی وضعیت آب و هوایی از سوی سازمان هواشناسی، این فرماندهی با آمادگی و بسیج همه امکانات و تجهیزات کار امداد رسانی به شهروندان را در دستور کار خود قرار داد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به انسداد محور اصلی استان مازندران به استان گلستان در محور بهشهر- گلوگاه از اعزام فرمانده پلیس راه استان به همراه تیم های امدادی به منطقه خبر داد و افزود: کار امدادرسانی و بازگشایی این محور با همکاری اداره کل راهداری در اولویت قرار گرفت و کماکان ادامه دارد.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه برابر گزارش های دریافتی از فرماندهی انتظامی شهرستان گلوگاه 4 باب منزل در یکی از روستاهای منطقه "لمراسک" شهرستان به دلیل وقوع سیلاب تخریب شده، خاطرنشان کرد: در این حادثه یک پیرزن مفقود شده که تلاش گروه های امداد و نجات برای پیدایش وی همچنان ادامه دارد.

سردار میرفیضی با اشاره به اقدامات و فعالیت های پلیس در شهرستان های بهشهر و گلوگاه از امداد رسانی به شهروندان و رانندگان گرفتار در سیلاب خبر داد و گفت: برابر گزارش های دریافتی حجم آب رودخانه ها در اغلب شهرستان ها در پی بارش باران به شدت افزایش یافته و در برخی مناطق همچون زیرگذر ها نیز موجب انسداد مسیر شده است که به شهروندان توصیه می شود از تردد در مسیر رودخانه ها و این مناطق جدا خودداری کنند.

به گزارش سایت پلیس، فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان وسایل نقلیه به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت نکات ایمنی ،  پلیس و دستگاه های امدادی و خدماتی را در امر امداد رسانی یاری کنند.

استان مازندران سازمان هواشناسی مقررات راهنمایی و رانندگی وسایل نقلیه بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر