کد خبر: 829163 A

با حضور رئیس سازمان زندان‌ها صورت گرفت:

با حضور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور سه خانواده آذربایجانی با گذشت از شاکی زندگی ذوباره به آنها بخشیدند.

به گزارش ایلنا، جهانگیر در این جلسه با بیان اینکه کارهای فرهنگی خوبی در راستای اخذ رضایت در زندان‌ها صورت می‌گیرد، افزود: به برکت قرآن و اهلبیت علیهم السلام این خانواده‌ها حاضر شدند از خون عزیزانشان گذشت کنند

وی تاکید کرد: این اتفاق مبارکی است که این عزیزان  در زمینه خیر پیشقدم هستند و کسانی هستید که از خون فرزندانتان به خاطر رضایت خداوند متعال صرف نظر می کنید.

جهانگیر در ادامه  آزادی این سه زندانی را از برکات حفظ قرآن در زندان عنوان کرد و افزود: امروز که در زندان تبریز شاهد مددجویانی هستیم که علاوه بر حفظ قرآن مجید، حافظ خطبه‌های نهج‌البلاغه هم هستند.

رئیس سازمان زندان‌ها جلسه صلح و سازش امروز را مرهون اقدامات و تلاش های زندان و مجموعه قصایی استان عنوان کرد و گفت: رئیس کل دادگستری استان و قاضی ناظر زندان و همچنین مجموعه مددکاری و اکیپ اخذ رضایت زندان مرکزی تبریز برای این امر تلاش کردند و قطعاٌ این گونه همکاری های در کنار اقدامات ارزشمند خیرین می تواند سبب ساز توسعه فرهنگ صلح ودوستی در کشور باشد.

گفتنی است این سه خانواده از شهرستان های بناب و مراغه بودند و یکی از خانواده ها حفظ کامل قرآن مجید را پیش شرط گذشت از قصاص عنوان نموده اند.

مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی در حاشیه این جلسه گفت: در حال حاضر تعداد ۱۸۰۰ نفر مددجو حافظ قرآن از یک جزء تا سی جزء وجود دارد که علاوه حافظان قرآن تعداد ۸۰۰ نفر نیز در حفظ خطاب نهج البلاغه فعالیت می کنند.

شایان ذکر است مقدمات این گذشت با پیگیری مجموعه قضایی استان از جمله رئیس کل دادگستری و مددکاران زندان و برگزاری جلسات مختلف تامین و در نهایت در پی سفر استانی رئیس قوه قضائیه به آذربایجان شرقی و با حضور دکتر جهانگیر این اقدام ارزشمند به سرانجام رسید.

زندان قوه قضائیه رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر