کد خبر: 827860 A

معاون دانشگاه آزاد خبر داد:

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان آذرماه و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری در نشستی که با محوریت برنامه ریزی جهت اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در واحد شیراز برگزار شد، گفت: این رویداد بزرگ قرآنی در آذرماه سال جاری در سومین حرم اهل بیت (ع) و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار می‌شود که از افتخارات آموزش عالی کشور است و بی شک در رشد دانشگاه آزاد هم تأثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره میزبان بوده و همه نگاه‌ها معطوف به این دانشگاه است، افزود: قرآن بهترین و پرخیر و برکت ترین فعالیت فرهنگی است و باید وظایفی که به ما محول شده را جدی بگیریم و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنیم؛ چرا که تمام ریشه‌های اعتقادی، باورها و هستی ما از قرآن است و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که پیوند قرآن با عترت حفظ شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: میزبانی واحد شیراز برای این رویداد فرهنگی بخاطر تأثیرپذیری خود دانشگاه و تأثیرگذاری در سطح استان فارس و شیراز بسیار حائز اهمیت است، باید تلاش شود فضای دانشگاه و شهر شیراز قرآنی شود.

وی گفت: در این مسیر می توان از ظرفیت و پتانسیل سازمان ها و دستگاه های اجرایی نظیر صدا و سیما، اداره اوقاف، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه ها و ... جهت هر چه بهتر برگزار شدن این رویداد عظیم فرهنگی استفاده کرد تا نور و عطر قرآن سراسر فضای استان را معطر کند.

در ادامه عبدالحمید طالب تاش رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با تأکید بر اهمیت این رویداد قرآنی از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان خواست با برنامه ریزی دقیق و مدیریت همه جانبه کارها را پیش ببرند تا این جشنواره با بالاترین کیفیت و در شآن قرآن برگزار شود.

وی همچنین بر برنامه ریزی جهت حضور شخصیت های برجسته قرآنی کشور و فضاسازی و اطلاع رسانی در شهر شیراز تأکید کرد.

اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در پنج بخش آوایی، معارفی، هنری، ادبی و پژوهش و فناوری در آذر ماه سال جاری در واحد شیراز برگزار می شود.

آموزش عالی اهل بیت دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی قرآن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر