کد خبر: 827856 A

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: طبق اعلام سازمان مدیریت بحران، بارندگی ها در استان لرستان شدید و ادامه دار است. به همین دلیل همه تیم‌های امدادی و عملیاتی هلال احمر در حالت آماده‌باش قرار دارند.

به گزارش ایلنا، صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان با اعلام آماده‌باش نیروهای امدادی هلال احمر استان گفت: در پی وقوع بارندگی شب گذشته تا امروز و اعلام سازمان مدیریت بحران مبنی برادامه بارش ها در استان، همه تیم‌های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال‌احمر لرستان در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

وی با اشاره به امدادرسانی‌های انجام شده از روز گذشته تاکنون گفت: از سوی سازمان مدیریت بحران وقوع سیل در کرگانه‌ خرم‌آباد، روستاهای رومشکان و کوهدشت، کهریز در خرم‌آباد، تلوری سفلی و شهنشاه در خرم‌آباد اعلام شد که امدادرسانی ها از شب گذشته تاکنون ادامه دارد.

رضایی گفت: ۵ تیم شب گذشته حادثه‌دیدگان را امدادرسانی کرده‌اند. دو منزل مسکونی بین کوهدشت و رومشکان دچار آبگرفتگی شده بودند که امدادرسانی انجام شد، همچنین ۲۰ راس گوسفند هم در این منطقه متاسفانه تلف شده است.

وی همچنین از احتمال طغیان رودخانه ساحلی در کرگانه خرم‌آباد خبر داد و گفت: چند تیم امدادی و عملیاتی برای امدادرسانی در حوادث احتمالی ناشی از طغیان رودخانه هم در این منطقه حضور دارند و امدادرسانی خواهند کرد.

آماده باش جمعیت هلال احمر هلال احمر هلال احمر استان سازمان مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر