کد خبر: 827621 A

مدیرکل اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو:

مدیرکل اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت گفت: اداره کل تجهیزات پزشکی جزو ادارات پیشقدم در راه اندازی سامانه‌های الکترونیکی است.

به گزارش ایلنا، پیرو فراخوان ۱۷ مهر ۱۳۹۸ در برگزاری همایش آموزشی برای شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات پزشکی، دو همایش مجزای آموزشی به همراه پنل پرسش و پاسخ برای شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات پزشکی با مشارکت انجمن ها و اتحادیه های تجهیزات پزشکی جهت آشنایی با سامانه ها و روال‌های اداره کل تجهیزات پزشکی در تاریخ ۲۳ و ۲۴ مهرماه برگزار شد.

سید حسین صفوی، مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی، در همایش های آموزشی سامانه های الکترونیکی اداره کل تجهیزات پزشکی، گفت: اداره کل تجهیزات پزشکی جزو ادارات پیش‌قدم در راه اندازی سامانه های الکترونیکی است.

وی افزود: بسیاری از سامانه‌های اداره کل تجهیزات پزشکی الکترونیکی شده است، تا این اطمینان را به ما دهد که فرآیندها با دقت و سرعت پاسخ مراجعین را می دهد.

 سامانه پاسخگویی الکترونیکی می تواند از سردرگمی مراجعین جلوگیری کند

مدیرکل تجهیزات پزشکی خاطرنشان کرد: یکی از سامانه هایی که راه اندازی شد و در ابتدا با مخالفت هایی هم مواجه شد، سامانه مدیریت تردد مراجعین بود که با گذشت زمان، بهینه نیز شده است و کارشناسان اداره کل تجهیزات پزشکی با استفاده از این سامانه و سامانه پاسخگویی الکترونیکی (تیکتینگ)، می توانند پاسخ تمامی سوالات را بدهند و از سردرگمی مراجعین جلوگیری به عمل می آید.

صفوی در ادامه افزود: کشور در حال حاضر به دلیل تحریم های تحمیلی در شرایط خاصی به سر می برد و این موضوع برای تولید کنندگان و واردکنندگان تجهیزات پزشکی مشکلاتی ایجاد کرده است، به همین دلیل با استفاده از سامانه های ارتباطی با شرکت‌ها می توانیم تعامل بهتری داشته باشیم و اطلاعات بیشتری را رد و بدل کنیم که در نهایت به همکاری بیشتر اداره کل با شرکت ها منجر خواهد شد.

صفوی بیان کرد: برای بیشتر شدن این ارتباطات، جلسات و کمیته های مشترک با انجمن ها ایجاد کرده ایم و شرایطی را فراهم کرده ایم تا در صورت لزوم نفرات سوم شرکت‌ها نیز (به غیر از مدیرعامل و مسئولی فنی)، شرایط ورود به اداره کل تجهیزات پزشکی را داشته باشند تا بتوانیم پاسخگویی را افزایش دهیم.

در تلاش هستیم تا میز خدمتی را در انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان راه‌اندازی کنیم 

وی در پایان تصریح کرد: علاوه بر این در تلاش هستیم تا میز خدمتی را در انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان راه‌اندازی کنیم تا سرعت خدمات و اطلاع رسانی را بیش از پیش کنیم.

در پایان این جلسات، سید حسین صفوی همراه با معاونین و روسای اداره کل تجهیزات پزشکی پاسخگوی سوالات نمایندگان شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات پزشکی بودند.

گفتنی است، همایش آموزشی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات پزشکی با مشارکت انجمن ها و اتحادیه ها در ۲۳ و ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۸ با موضوع آموزش سامانه‌های الکترونیکی و آشنایی با روندهای اداره‌کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و پاسخگویی به سوالات شرکتها با حضور مدیر کل، معاونین و روسای ادارات تجهیزات پزشکی برگزار شد.

پرسش و پاسخ تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر