کد خبر: 826647 A

تقی رستم‌وندی:

رئیس سازمان امور اجتماعی با رد ابلاغ بخشنامه‌ای جدید درباره عفاف و حجاب، گفت: ضوابط ابلاغی به دستگاه‌ها درباره عفاف و حجاب همواره در چارچوب اسناد بالادستی کشور است.

به گزارش ایلنا، تقی رستم‌وندی اظهار کرد: ضوابط ابلاغی به دستگاه‌ها درباره عفاف و حجاب همواره در چارچوب اسناد بالا دستی کشور، بویژه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و از این به بعد نیز همین مسیر پیگیری خواهد شد.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی ضمن تکذیب ابلاغ بخشنامه ای جدید در خصوص عفاف و حجاب افزود: در سال 94 مجموعه ضوابط مدیریتی به دستگاه ها ابلاغ و در آن توصیه ها و پیشنهاد هایی برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب به مدیران و دستگاه ها ارائه شده است.

وی اضافه کرد: در ضوابط مدیریتی ارائه شده از سوی وزارت کشور، مجموعه ای از توصیه های مدیریتی به همه دستگاه ها صورت گرفته و از جمله در خصوص نحوه انتخاب منشی و مسؤول دفتر، به صورت ترجیحی به کارگیری منشی یا مسئول دفتر، توصیه شده است. لذا هیچ اجباری در کار نبوده بلکه این مسئله یک ضابطه مدیریتی برای بهبود فضای کاری بانوان بوده است.

رستم وندی ادامه داد: ظرف چهار سال گذشته با اقبالی که مدیران دستگاه ها داشتند و همکاری داوطلبانه ای که در این زمینه صورت گرفت، به خوبی این سیاست در بسیاری از دستگاه ها پیگیری شده است.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی ضمن اشاره به مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب، ادامه داد: در مصوبه سال 84 این شورا بر مناسب سازی فیزیکی و فرهنگی محیط کار در ادارات، بانک ها، مدارس، دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی برای شاغلان و مراجعان و سال98 نیز مجدد مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بر مناسب‌سازی محیط کار بانوان برای تامین اخلاقی و آسایس بانوان تاکید کرده است.

وی افزود: همواره ایجاد فضای امن، آرام و کاهش اختلاط بین زن و مرد در محیط های اداری، جزو سیاست‌های کلان نظام بوده است. وزارت کشور هم در تمام پیگیری‌های خود به مدیران دستگاه‌ها این مسئله را تاکید کرده است.

رستم‌وندی رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور رییس سازمان امور اجماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر