کد خبر: 825867 A

مسئول نظارت بر عملکرد اجرایی داروخانه پایانه مرزی چذابه:

مسئول نظارت بر عملکرد اجرایی داروخانه پایانه مرزی چذابه گفت: روزانه بیش از ۲ هزار نسخه دارویی از جمله سرم، داروهای تزریقی، آمپول‌های مکمل، انواع قرص شامل سرماخوردگی، استامینوفن و همچنین پماد سوختگی به صورت رایگان و بنا به تشخیص پزشکان مستقر در درمانگاه‌ها و بیمارستان صحرایی مستقر در مرز چذابه به زائران اربعین تحویل داده می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان غذا و دارو، حسین حیدری روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: از روز یکشنبه، ۱۴ مهر امسال، داروخانه شبانه روزی مرز چذابه به منظور رفاه حال زائران و به عشق خدمت اباعبدالله الحسین (ع) و تامین نیازهای دارویی آن‌ها توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این پایانه مرزی مستقر شد.

وی بیان کرد: حدود ۳۰۰ قلم دارو در این داروخانه وجود دارد و روزانه حدود ۱۰ میلیون تومان عرضه می‌شود، ولی با توجه به افزایش تعداد زائران این مبلغ به ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان رسیده و با تمهیدات اندیشیده شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و با هماهنگی مرکز فوریت‌های پزشکی و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکنون کمبود دارویی نداشته ایم.

مسئول نظارت بر عملکرد اجرایی داروخانه پایانه مرزی چذابه ادامه داد: در طول شبانه روز و به صورت شیفت بندی ۱۰ نفر پزشک داروساز و تکنسین‌های دارویی در داروخانه شبانه روزی مرز چذابه به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خدمت می‌کنند.

حیدری اظهار داشت: این داروخانه تا ۳۰ مهر ماه مستقر است و در صورت ازدحام زائران و بر اساس تشخیص برای ارائه خدمات، امکان تمدید فعالیت این داروخانه وجود دارد.

اربعین ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر