کد خبر: 825082 A

با اعلام رئیس کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس؛

رئیس کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس از دستگیری کلاهبرداری حرفه‌ای و اعتراف وی به تشکیل باند ۵ نفره، کلاهبرداری از فروشندگان فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مجید عسگری‌نیا گفت: ساعت ۹ صبح امروز پنج شنبه فردی به کلانتری ۱۲۶ تهران پارس مراجعه و اظهار داشت: ساکن یکی از استان‌های همجواز شهر تهران است که چندی قبل برای عیادت یکی از بستگانش به تهران محله تهران پارس مراجعه کرده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: مال باخته ادامه داد: در این بین تصمیم گرفته گوشی‌اش را فروخته و با خرید گوشی دیگر به محل سکونتش بازگردد.

مال باخته درباره نحوه کلاهبرداری توضیح داد: مشخصات گوشی‌ام در سایت‌های فروش در فضای مجازی درج کردم و فردی که مدعی بود ساکن مهدیه‌ تهران‌پارس است با من تماس و قرار گذاشتیم با انتقال مبلغ گوشی، گوشی همراه وسایل جانبی و کارتن را به وی تحویل بدهم. ساعتی پیش یکدیگر را در نشانی اعلامی از سوی وی ملاقات کردیم وی مردی حدود ۴۰ ساله و چهره‌ای موجه داشت و پیام واریز وجه را در گوشی‌اش به من نشان داد و مدعی شد چون آخر ماه است شاید مبلغ واریزی دیر ارسال شود و من هم به وی ناخودآگاه اعتماد کردم و گوشی‌ام را همراه کارتن موبایل و لوازم‌جانبی به وی تحویل دادم و وی با خودرو از محل دور شد. با عدم دریافت مبلغ وجه به بانک مراجعه و متوجه شدم مبلغی به حسابم واریز نشده که به کلانتری آمدم.

کلانتر محله تهران‌پارس اظهار داشت: با شکایت مال‌باخته تیمی از ماموران کلانتری بررسی موضوع را بر عهده گرفتند و در تحقیقات پلیسی سر نخی از حضور یکی از کلاهبرداران حرفه‌ای به دست آمد و در مرحله بعد مخفیگاه وی در محله تهران‌پارس شناسایی شد که با هماهنگی مقام قضایی تیم عملیات کلانتری موفق شدند کلاهبردار را روز گذشته در پاتوقش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل کنند.

عسگری‌نیا تصریح کرد: متهم در کلانتری پس از مواجهه حضوری با شاکی، چاره‌ای جز به اعتراف نداشت و به جرم خود اعتراف کرد و اذعان داشت با همکاری ۴ همدست دیگرش تعدادی افراد را که قصد فروش خودرو، گوشی‌همراه و غیره را داشتند، شناسایی می‌کردند و با طراحی پیام واریزی جعلی در محل قرار ملاقات با ظاهری موجه حاضر می‌شدند و از فروشندگان کالاها اموال را دریافت و از محل متواری می‌شدند. 

رئیس کلانتری تهران‌پارس خاطرنشان کرد: با تکمیل تحقیقات مقدماتی، متهم برای کشف سایر جرائم و شناسایی مال باختگان در اختیار پایگاه چهارم پلیس اگاهی قرار گرفت.

سرهنگ مجید عسگری‌نیا کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر