کد خبر: 824205 A

حاجی میرزایی:

وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت هفته تربیت‌بدنی از دانش‌آموزان خواست تا با بهره‌مندی از فرصت‌های به وجود آمده و شرکت جستن در فعالیت‌های مفرح تربیت‌بدنی مدارس و برنامه‌های ورزشی محلات، سلامت، شادابی، توانمندی و مهارت‌های خویش را ارتقا بخشند.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی در بخشی از این پیام عنوان کرده که در همزمانی هفته تربیت‌بدنی و ورزش با اربعین حسینی؛ شمیم جوانمردی، آزادگی، عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی، شجاعت و ایثارگری، گستره جامعه ورزش کشور را عطرآگین کرده است. سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش با تأکید بر تعلیم و تربیت تمام ساحتی، فرصت ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری و حمایت از برنامه‌های جذاب، شاداب و پرطرفدار تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی فراهم آورده است و در سایه آموزه‌های آن، تربیت‌بدنی نقش تعیین‌کننده‌ای در تکوین شخصیت و ارتقای سطح توانمندی، سلامت و شادابی دانش آموزان ایفا می‌کند.

همچنین در بخش دیگری از این پیام آمده است: در هزاره سوم رواج زندگی ماشینی، آپارتمان‌نشینی و گسترش بهره‌برداری از فناوری‌های نوین، کودکان و نوجوانان را به یکجانشینی و بهره‌برداری از فعالیت‌های فراغتی توأم با سکون سوق داده است. این پدیده نه ‌تنها سواد حرکتی این نسل را تنزل داده، بلکه کاهش سن ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر و گسترش آن، هشداری جدی پیش روی رهبران و سیاستگذاران جوامع نوین قرار داده است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه وزارت آموزش‌وپرورش با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های تربیت‌بدنی و ورزش را طراحی کند، گفت: توسعه و ارتقای پایدار تربیت‌بدنی و ورزش در سطوح ملی و بین‌المللی کلیه کشورها، ریشه در تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی آن کشورها دارد. در کشور ما نیز، ریشه و بنیان شجره ورزش همگانی و قهرمانی را باید در تربیت‌بدنی آموزشگاهی جستجو کرد.

وی در بخشی دیگر از این پیام خاطرنشان کرد: از والدین گرامی انتظار دارم همچون گذشته، با دغدغه داشتن فرزندانی بااخلاق، سالم، بانشاط، ماهر، جمع‌گرا مسئولیت‌پذیر، وظیفه‌شناس و خودباور، حمایت لازم را از شرکت فرزندان خویش در برنامه‌های سلامت بخش و نشاط‌آفرین تربیت‌بدنی به عمل‌آورند.

محسن حاجی میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر