کد خبر: 824073 A

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در ۴۸ ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده، عامل ۶۰ درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی تردد زوار اربعین بوده است.

به گزارش ایلنا، سید کمال هادیانفر دراین خصوص اظهار داشت: امسال ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی و ۳ درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند.

وی در تشریح جزئیات سفر زمینی زوار اربعین حسینی افزود: ۵۶ درصد از زوار عزیز از مرز مهران، ۲۵ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و ۵ درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه  امسال بیش از ۶۰ درصد از زائران از خودروی شخصی برای حضور در مرزهای چهارگانه استفاده کرده اند، ادامه داد:  بیشترین تردد وسائل نقلیه در موج "رفت " را در مرز مهران شاهد بودیم و هم زمان با آغاز و افزایش  موج بازگشت، تردد در  این محور، ترافیکی "سنگین"، " نیمه سنگین" و" پر حجم " است.

سردار هادیانفر درتشریح وضعیت راه ها بیان کرد: ترافیک در محور خسروی ـ کرمانشاه روان و طبیعی است  و بار سنگین ترافیکی  در این محور نداریم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در مرز مهران با توجه به افزایش موج بازگشت زوار، ترافیک در مواقعی" سنگین" و "کند" است و در  برخی بازه های زمانی کوتاه  به صورت "مقطعی" محور مهران ـ ایلام  یک طرفه می شود و با اتخاذ این تصمیم،تردد ها در این محور هر چند "نیمه سنگین" ، اما"روان " می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تاکنون تصمیمی برای یک طرفه شدن مسیر "مهران ـ ایلام " اتخاذ نشده است، اما اگر بار بازگشت زائران به شهر ایلام سنگین شود این محور یک طرفه و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 وی ادامه داد: در ۴۸  ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده؛  عامل ۶۰ درصد تصادفات بوده است.

 سردار هادیانفر تاکید کرد: رانندگان عزیز از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند و هر ۲ ساعت یکبار ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

وی گفت: توقفگاه ها و استراحتگاه های موقتی در طول مسیر تردد برای زوار پیش بینی شده و رانندگان در صورت احساس خستگی، حتما پس از استراحت کافی، رانندگی کنند.

 

کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر