کد خبر: 823333 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مایه مباهات ایران است که به عنوان رئیس و عضو کمیسیون مبارزه با دخانیات انتخاب شده و این مسئولیت خطیری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نشست خبری مشترک وزیر بهداشت، مدیران ارشد سازمان جهانی بهداشت با موضوع دخانیات گفت: جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای زیادی برای ریشه‌کنی و کنترل محصولات مربوط به دخانیات داشته است. ایران هم‌پیمان با سایر کشورهای جهان قصد دارد تا سال 2025 به اهداف سازمان ملل در حوزه دخانیات برسد.

وزیر بهداشت گفت: انتخاب ایران به عنوان رئیس و عضو کمیسیون مبارزه با دخانیات مایه مباهات ما است. همچنین مسئولیت خطیری است که به عهده ایران گذاشته شده است برای محقق شدن اهداف این کنوانسیون نهایت تلاش‌مان را خواهیم کرد. تلاش می‌کنیم با کشورهای دیگر منطقه صنایع تجاری دخانیات را کنترل کنیم. همچنین به صورت جدی به مسائل و چالش‌های مربوط به دخانیات خواهیم پرداخت.

نمکی گفت: مهار اپیدمی دخانیات در منطقه به عهده همه کشورهای عضو است. از کشورهای منطقه که به پروتکل کنترل محصولات دخانی وارد نشده‌اند تقاضای عضویت در این کنوانسیون را داریم. تقاضا می‌کنیم این کشورها با الحاق به این کنوانسیون بتوانند به ما حول محور کنترل دخانیات یاری برسانند.

وی در ادامه گفت: سال‌ها است که ایران در افزایش مالیات بر محصولات دخانی جدیت دارد و موفقیت‌های نسبی به دست آمده ولی انتظار ما بیش از این است. خوشبختانه شورای نگهبان حمایت خود را از نظارت وزارت بهداشت بر محصولات دخانی اعلام کرده و این مایه مباهات ایران است.

نمکی گفت: به دستور بنده کلیه اماکنی که تحت مدیریت وزارت بهداشت هستند به عنوان مکان‌های عاری از دخانیات اعلام شده‌اند.

وی در خاتمه گفت: به امید تعهد و همدلی بیشتر بین کشورها هستیم و با آرزوی آنکه منطقه عاری از دخانیات داشته باشیم.

ایران درمان و آموزش پزشکی کشورهای منطقه وزیر بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر