کد خبر: 823303 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از صدور حکم محکومیت مسئول یک واحد کشتارگاهی به دلیل ایجاد آلودگی و فک پلمب غیر قانونی خبر داد.

به گزارش ایلنا، الهه بیگی با اعلام این خبر افزود: چندی پیش سالن پودر ضایعات مرغی این کشتارگاه بعنوان یکی از منابع انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام (ره) شناسایی و به دلیل بی توجهی به اخطاریه های صادره و عدم اقدام مثبت در زمینه رعایت الزامات زیست محیطی  بخش های آلاینده واحد مذکور پلمب شد.

وی با اشاره به اینکه درگشت و پایش های ادواری، کارشناسان این اداره متوجه فک پلمب غیرقانونی از سوی این واحد شدند، اظهار داشت: به همین منظور علیه متصدی واحد در مراجع قضایی اعلام جرم  و پس از پیگیری حقوقی، متهم به استناد ماده 543  قانون مجازات اسلامی به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

بیگی در پایان با بیان اینکه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده های معرفی شده به دادگاه تا زمان حصول نتیجه با جدیت پیگیری می شوند، خاطر نشان کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ حقوق اجتماعی شهروندان، واحدهای آلاینده زیر ذره بین این اداره قرارداشته و در صورت عدم رعایت الزامات زیست محیطی و هرگونه اقدام علیه بهداشت عمومی، علاوه بر درج نام واحد در لیست صنایع آلاینده، مسئول مربوطه به مراجع قضایی معرفی می شود.

این گزارش می افزاید: بوی نا مطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) یکی از مشکلات محیط زیستی استان تهران بوده که در این زمینه 28 کانون شناسایی شد و از این بین تاکنون تعداد 25 کانون رسیدگی و رفع معضل شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر