کد خبر: 823173 A

در جلسه شورای شهر مطرح شد؛

طرح یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه عرضه سهام شرکت ها، سازمان ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه با ۱۲ رای موافق به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه عرضه سهام شرکت ها، سازمان ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه بررسی شد.

آروین در توضیح این طرح اظهار داشت: هدف از یک فوریت این طرح افزایش شفافیت مالی سازمان ها و شرکت ها است.

در ادامه الهام فخاری به عنوان مخالف این یک فوریت گفت: شفافیت تبدیل به یک موضوع سلیقه‌ای شده است. اگر قرار است درجهت تصویب فوریت یک لایحه یا طرح به ضرورت شفافیت استدلال کنیم، باید رویکرد شفاف‌سازی را در همه حوزه ها همانقدر مورد توجه قرار دهیم.

وی  ادامه داد: اگر شفافیت مهم است، باید در همه حوزه ها و با توجه به قوانین و مصالح مردم و بر اساس شرایط اداره شهر فوریت ایجاد کند؛ نه اینکه در برخی موضوعات دلیل فوریت باشد و من با شفافیت سلیقه‌ای مخالفم.

فخاری افزود: رویکرد دقیق‌سازی و ایجاد داشبورد برای رصد قانونی باید در همه حوزه‌ها رعایت شود؛ وگرنه استدلال کردن به شفافیت برای ایجاد یک فوریت در یک طرح یا لایحه درست نیست.

سپس رسولی به عنوان موافق از اعضای شورای شهر درخواست کرد به عنوان موافق به فوریت این طرح رای دهند.

در نهایت فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه عرضه سهام شرکت ها، سازمان ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه با ۱۲ رای موافق و ۶ رای مخالف به تصویب رسید.

سرمایه سهام شهرداری تهران لایحه جلسه علنی شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر