کد خبر: 823166 A

وزیر بهداشت پاکستان عنوان کرد:

وزیر بهداشت پاکستان گفت: گسترش همکاری های بهداشتی و پزشکی ایران و پاکستان می تواند به کاهش بیماری های عفونی و غیر واگیر در منطقه کمک شایانی کند.

به گزارش ایلنا، ظفر میرزا، وزیر بهداشت پاکستان عصر روز گذشته در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان در هتل آزادی تهران، ضمن قدردانی از مهمان نوازی کشور ایران در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، از ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه با روابط دوستانه یاد کرد و گفت: با گسترش همکاری های بین دو کشور می توانیم از ظرفیت های شایسته ایران در زمینه های مختلف آموزشی، بهداشتی درمانی استفاده کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه، اجلاس کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی، یکی از مهمترین رویدادهای منطقه ای بهداشتی است که در راستای تنظیم سیاست های سلامت منطقه و الگو برداری از کشورهای موفق در زمینه های بهداشتی به شمار می رود، افزود: حضور ما و هیات های همراه در این اجلاس فرصت مغتنمی برای بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید و تجربیات کشورهاست که با بحث و گفتگو درخصوص اولویت‌ها و چالش‌های بهداشتی بتوانیم سیاست‌های مدیریتی را برای با هدف افزایش کارایی تدوین کنیم.

بر اساس این گزارش، وزیر بهداشت پاکستان در این نشست که جمعی از مدیران نظام سلامت این کشور به عنوان هیات همراه نیز حضور داشتند، گفت: کشور پاکستان در صدد است تا همکاری های خود با ایران در زمینه صنعت دارو بیش از پیش توسعه و گسترش دهد.

وی اظهار کرد: گسترش همکاری های بهداشتی و پزشکی ایران و پاکستان می تواند به کاهش بیماری های عفونی و بیماری های غیر واگیر و پیشرفت تحقیقات و توسعه کمک کند و از استعدادها و تجربیاتی که در طول سالهای متمادی در حوزه های بهداشتی بدست آورده اید در اختیار سایر کشورها قرار گیرد.

وزیر بهداشت پاکستان تصریح کرد: این خیلی مهم است که کشور ایران توانسته قدم های بسیار مثبتی را در حوزه های بهداشتی و پوشش همگانی سلامت بردارد اما مشکل فعلی ایران و بسیاری از کشورهای دیگر بیماری های غیر واگیر است و درخواست ما این است که با کمک یکدیگر بتوانیم منطقه ای عاری از بیماری ها داشته باشیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک مسئولین بهداشت و درمان کشور ایران به پاکستان سفر کنند و شاهد پیشرفتهای بخش سلامت این کشور باشند و امیدواریم روابط خوب دو کشور استمرار داشته باشد.

گفتنی است، شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با میزبانی کشورمان در حال برگزاری است و اردیبهشت ماه جاری نیز وزیر بهداشت کشورمان با همتای پاکستانی خود در حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و عمران خان نخست وزیر پاکستان، سند همکاری در زمینه بهداشت به امضا رساندند.

ایران ایران و پاکستان پاکستان حسن روحانی سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر