کد خبر: 823039 A

حمید عسگری‌پور خبرداد:

دادستان شهریار از تخریب ۱۰۰ ویلای فاقد مجوز ساخت در روستای الورد از توابع صباشهر خبر داد.

به گزارش ایلنا، حمید عسگری‌پور دادستان عمومی و انقلاب شهریار اظهار داشت: برای ساخت‌وساز در بسیاری از زمین‌های کشاورزی و تبدیل غیرمجاز کاربری آنها مجوز قانونی وجود ندارد و این ساخت‌وسازها بدون رعایت موارد قانونی و مجوز جهاد کشاورزی ساخته شده بود که با دستور قضایی تخریب شد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیر مجاز در شهرستان شهریار تخریب و با آن برخورد شده و اخذ هرگونه مبلغی برای جواز یا اجازه ساخت در باغات غیر قانونی است. 

دادستان شهریار گفت: متاسفانه عده‌ای سودجو برای منافع شخصی خود اقدام به تخریب باغ‌ها و ساخت ویلا بدون در نظر گرفتن موارد قانونی و مجوز های جهاد کشاورزی می‌کنند و اینکه تنها شهرداری‌ها مجوز ساخت را صادر کنند بدون نظارت و مجوز اداراتی مانند جهاد کشاورزی، قانونی نیست و با آن برخورد می شود.

عسگری پور بیان داشت: امروز حدود ۱۰۰ باغ ویلا غیرمجاز آزادسازی شد و اراضی کشاورزی و باغات تغییر کاربری داده شده به حالت اولیه برگشت.

وی تصریح کرد: به تمام مسوولان ادارات و نهادهای دولتی، شوراها، شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها تذکر داده می‌شود که به هیچ عنوان حق اخذ وجوهی برای تغییر کاربری اراضی از مراجعه کنندگان را ندارند و این مورد جرم است و مورد تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

شهریار دادستان شهریار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر