سرخط خبرها:
کد خبر: 822771 A

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران خبر داد:

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از اعزام ۶۰۰ دستگاه اتوبوس متعلق به شهرداری تهران و ۳۶۰ دستگاه اتوبوس از شهرداری‌های کرج و مشهد به منظور جابه‌جایی زائران اربعین حسینی به مرزهای ایران و عراق خبر داد.

به گزارش ایلنا، پیمان سنندجی در مورد ارائه خدمات حمل و نقلی به زائران اربعین حسینی، بیان کرد: امسال، ستاد اربعین در حوزه حمل و نقل عمومی و سوخت مسئولیت بزرگی را به شرکت واحد شهرداری تهران سپرده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته شهرداری تهران ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به‌ برگزاری مراسم اربعین حسینی اختصاص داده بود، تصریح کرد: شهرداری تهران با همکاری شهرداری‌های مشهد و کرج و همچنین شرکت آزادگان تا امروز ۹۶۰ دستگاه اتوبوس و ۲۵۰ دستگاه تریلر به چهار مرز ایران و عراق اعزام کرده است که ۶۰۰ دستگاه از این اتوبوس‌ها متعلق به شهرداری تهران است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران افزود: اتوبوس‌های اعزامی درحال جابه‌جایی زائران تا ۱۸۲ کیلومتری خاک عراق هستند.

سنندجی از راه اندازی یک خط طولانی در مسیر مهران-نجف خبر داد و گفت: در مسیر‌های مهران-کوت و  کوت-الشمیلی و همچنین الشمیلی-نجف یک خط اتوبوسرانی با بیشترین حجم مسافران راه اندازی شده است. اتوبوس‌های مستقر در چذابه و شلمچه نیز به همین صورت درحال سرویس‌رسانی به زائران هستند.

وی با بیان اینکه در زمان برگشت تعدادی اتوبوس‌ در صورت نیاز به افزایش سرویس‌رسانی آماده اعزام هستند، اظهار داشت: بنابر دستور معاون حمل‌ونقل‌وترافیک شهرداری تهران، اجرای این اقدامات درصورتی است که خدمات‌دهی در تهران دچار خلل نشود.

به گفته‌ی سنندجی؛ برگشت زائران از روز بیست‌وسوم مهرماه اتفاق خواهد افتاد. همچنین برای روز اربعین حسینی در تهران نیز اتوبوس‌های شرکت واحد بعد از پایان مراسم پیاده‌روی آماده جابه‌جایی مسافران خواهند بود.

براساس گزارش شهرنوشت، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تأکید کرد: اتوبوس‌های اعزامی به مرزها، اتوبوس‌های پشتیبان خطوط بی آر تی هستند و هیچ اتوبوسی از مدار خطوط سرویس‌رسانی خارج نشده است.

اتوبوس شهر تهران شهرداری عراق شرکت واحد اتوبوسرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر