کد خبر: 822701 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

دبیرستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه موجب بازگشت زائران از دو روز دیگر آغاز می‌شود، گفت: تاکنون ۴۹ زائر بر اثر موضوعات مختلف جان خود را از دست داده‌اند.

احمد محمدی‌فر (دبیرستاد مرکزی اربعین) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که شروع موج بازگشت زائران از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: موج بازگشت زائران به کشور تقریبا از یک الی دو روز آینده آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در خصوص بازگشت زائران و تامین حمل و نقل آنها تمهیداتی اندیشیده شده است. همچنین در خصوص اسکان زائران نیز اقداماتی انجام شده است تا انشاءالله مشکلی ایجاد نشود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به کمبودهای آب و تغذیه در عراق گفت: ما در مناطق مرزی آب و مواد غذایی را تامین کرده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اما تا وقتی مواد غذایی و آب در عمق عراق به موکب‌های ما برسد کمی زمان می‌برد؛ البته ما همه امکانات را به موکب‌هایمان در عراق منتقل کرده‌ایم.

محمدی‌فر درباره مفقود شدن افراد در عراق و یا مفقود شدن مدارک خاطرنشان کرد: بخش گمشدگان مربوط به سازمان حج و زیارت اپلیکیشنی را در این خصوص پیش‌بینی کرده است همچنین دفاتر ارائه خدمات به زائران در عراق فعال هستند و افرادی که مفقود می‌شوند می‌توانند به این مراکز مراجعه کرده و خدمات بگیرند.

وی ادامه داد: چنانچه افراد در عراق گذرنامه خود را گم کردند می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند ما نیز در همه شهرهای عراق دفاتر کنسولگری داریم و زائران می‌توانند برای حل‌ مشکل‌شان به آنها مراجعه کنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین در پاسخ به این سوال که آیا آماری از مفقودشدگان در عراق داریم، تصریح کرد: خیر، تاکنون آماری از مفقودشدگان به ما ارائه نشده است و اگر هم افرادی مفقود شده باشند پس از چند ساعت پیدا شده‌اند و مشکل خاصی در این زمینه نبوده است.

محمدی‌فر درباره آمار جان باختگان در عراق گفت: تاکنون ۴۹ زائر بر اثر موضوعات مختلف از جمله تصادفات جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین اربعین ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر