کد خبر: 822438 A

رئیس سازمان حج و زیارت :

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: تا کنون بیش از ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار زائر اربعین از ۴ مرز زمینی کشور به مقصد کربلا و نجف اشرف خارج شدند.

به گزارش ایلنا، علی‌رضا رشیدیان با بیان این مطلب افزود : این جمعیت از ابتدای ماه صفر تا کنون است.

 وی عنوان کرد: از این تعداد، از ابتدای ماه صفر ۷۳ هزار زائر نیز از طریق مرز هوایی عازم عتبات شده‌اند.

 وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر حجم گسترده از زائران راهی مرزها و از آنجا عازم عتبات شده اند ، گفت : همچنان هم مرزها با ازدحام مواجه است چنانکه فقط بیش از یک میلیون و ۳۷۶ هزار ۹۰۰ زائر از طریق مرز مهران وارد عراق شده اند.

 وی افزود : بعد از مهران بیشترین جمعیت زائر خروجی با رقم ۶۴۵ هزار و ۹۸۷ نفر مربوط به مرز شلمچه و نیز مرز چذابه با ۲۷۹ هزار و ۲۸۰ زائر می باشد.

 وی عنوان کرد : از مرز خسروی نیز تا کنون ۱۱۲ هزار و ۴۲۶ زائر ایرانی به مقصد عتبات خارج شده اند.

رشیدیان افزود : از کل این زائران تا کنون بالغ بر ۵۸۰ هزار نفر نیز به کشور بازگشته اند که با رقم زائران بازگشتی از طریق هوایی به تعداد ۶۰۸ هزار و ۴۰۰ نفر می ر سند.

رشیدیان با بیان اینکه امسال اقبال زائران ایرانی به زیارت اربعین رشد چشمگیری داشته است ، گفت : سال گذشته حدود دو میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند و رقمی بیش از دو میلیون نفر از کشورمان به سفر اربعین رفتند.

 وی عنوان کرد : اما امسال تا کنون بالغ بر ۳ میلیون و ۵۴ هزار و ۷۴۶ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.

 به گفته وی، از این تعداد یک میلیون و ۹۳۴ هزار و ۲۴۷ نفر مرد و یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۹۵ نفر دیگر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه طی روزهای باقیمانده تا اربعین آمار ثبت نام و خروج از کشور روند افزایشی دارد، توصیه کرد: زائرانی که به عتبات می روند پس از زیارت سریعتر به کشور بازگردند تا با  مشکلات بازگشت مواجه نشوند.

علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر