کد خبر: 822310 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: در مصوبه افزایش انتصاب جوانان در پست‌های مدیریتی در بخش سطوح چهارگانه مدیریتی، متناسب با مصوبه شورای عالی اداری به عنوان سند بالادستی عمل می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید حسن رسولی در یکصد و هفتادمین جلسه علنی شورای شهر در پاسخ به اعتراض هیئت تطبیق فرمانداری تهران به مصوبه افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی و ارتقای سهم و نقش آنان در مدیریت شهری، گفت: در تاریخ ۲۴ شهریور امسال با تلاش آقای نظری، شورای اسلامی شهر تهران طرح افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی و افزایش سهم و نقش آنها در شهرداری تهران را تصویب کرد. مصوبه توسط رئیس شورای شهر تهران به هیئت تطبیق فرمانداری تهران ارسال شد.

وی ادامه داد: در دهم مهرماه امسال هیئت تطبیق فرمانداری تهران ایراداتی را به این مصوبه داشتند. هیات تطبیق به مصوبه شورای عالی اداری کشور به تاریخ اول تیر ماه سال ۹۵ استناد کرده است. اعتراض مبتنی بر این است که عناوینی که در مصوبه به کار گرفته شده برای سطوح چهارگانه مدیریتی با عناوین مصوب شورای عالی اداری که سند بالادستی است، تطبیق ندارد. این اعتراض در کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اعتراض هیات تطیبق به این مصوبه درباره انتخاب عناوین سطوح مدیریتی کاملا وارد است، تاکید کرد: پیشنهاد می کنم اعضای شورای شهر تهران با اصلاح این عناوین بر اساس مصوبه شورای عالی اداری موافقت کنند و رای دهند. بر این اساس در مصوبه مذکور مدیران عالی به مدیران ارشد، مدیران راهبردی به مدیران میانی، مدیران حرفه ای به مدیران پایه و مدیران پایه به مدیران عملیاتی تغییر یافتند.

رسولی در ادامه اظهار داشت: طبقه بندی شورای شهر بر اساس بخش نامه معاونت وقت منابع انسانی شهرداری تهران انجام شده بود و در مقایسه با سند بالادستی نیاز به تغییر داشت. باید از حیث انتقال این عناوین در بخش نامه داخلی اعمال شود، این انطباق قانونی است.

در پایان پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر درباره اعتراض فرمانداری به مصوبه افزایش انتصاب جوانان در پست‌های مدیریتی، با ۱۴ رأی موافق و ۵ رأی مخالف به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران شورای عالی اداری شهرداری تهران فرمانداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر