کد خبر: 822292 A

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند، از برخورد قاطع با تخلیه غیرمجاز فاضلاب انسانی از سوی راننده یک دستگاه تانکر در محیط زیست شهری این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد فریدی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه برابر قوانین و مقررات، تخلیه فاضلاب منجر به تهدید علیه سلامت و بهداشت عمومی و مغایر با ضوابط زیست محیطی و سلامت شهروندان است، با متخلفانی که اقدام به رهاسازی فاضلاب به محیط های طبیعی و غیرمجاز می کنند، برابر قوانین و مقررات برخورد می شود.

وی با اشاره به اینکه وقتی صحبت از فاضلاب به میان می آید، اولین موضوعی که در ذهن تداعی می شود، بحث محیط زیست و حفظ آن از آلوده شدن است،  افزود: فاضلاب همواره به عنوان یک پارامتر آلاینده اصلی در محیط زیست انسانی و طبیعی مطرح بوده و اصلی ترین و شایع ترین پیامد دفع غیر بهداشتی فاضلاب، شیوع بیماریهای خطرناک در منطقه است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند در ادامه بیان داشت: راننده این تانکر تخلیه کننده فاضلاب انسانی با تشکیل پرونده قانونی به مراجع قضایی معرفی شد و در جریان رسیدگی به پرونده، مجرمیت وی تائید و برابر با قانون و رأی صادره به مجازات محکوم شد.

وی با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون، هفت مورد تخلف تخلیه فاضلاب در محیط های غیر مجاز در شهرستان دماوند از سوی محیط زیست شناسایی و توقیف شد، اظهار داشت: تمامی این متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

محمد فریدی ضمن تأکید بر نقش سازنده شهروندان بمنظور جلوگیری از تخلیه غیر قانونی فاضلاب انسانی، عنوان کرد: همشهریان می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص، موضوع را با محیط زیست شهرستان و یا خدمات شهری شهرداری مرتبط در میان بگذارند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر