کد خبر: 822218 A

کولیوند:

​رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین گفت: تاکنون ۶۵۰۰۰ زائر از خدمات درمانی استفاده کرده‌اند.

 به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند (​رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین)، درخصوص خدمات‌رسانی بهداشتی درمانی در مراسم اربعین حسینی، بیان کرد: تاکنون ۶۵۰۰۰ زائر اربعین حسینی (ع) از خدمات درمانی استفاده کرده‌ اند و در حال حاضر، ۲۷۳۶ نفر نیز بستری و تحت درمان هستند.

 وی افزود: تاکنون ۱۷۱۶۵ مورد بازرسی بهداشتی در مرزهای جمهوری اسلامی انجام شده و تعداد ۷۶۰ موکب و همچنین ۱۵۴۰ مرکز تهیه، پخت و توزیع غذا مورد بازدید کارشناسان بهداشت قرار گرفته است.

کولیوند تصریح کرد: علاوه بر مراکز درمانی ثابت،  ۵۸ مرکز درمانی سیار نسبت به ارائه خدمات درمانی به زائرین گرانقدر انجام وظیفه می کنند و تاکنون به ۱۴۵۰۰ زائر از اتباع پاکستان وافغانستان خدمات درمانی ویژه اربعین ارائه شده است.

 رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین خاطرنشان کرد: تعداد ۷۰ مصدوم توسط اورژانس هوایی انتقال داده شده اند. ضمنا تعداد ۳۵ مصدوم به شیراز و تعداد ۳۰ مصدوم نیز از زائران اربعین به تهران منتقل شده‌اند.

 وی گفت: تاکنون ۲۲۰ مصدوم از کشور عراق توسط اورژانس کشور به مرزهای ایران منتقل شده اند که تعداد ۱۰۸ مصدوم به مرز مهران منتقل شده که ۵۸ نفر پس ایجاد شرایط پایدار به شهرستان محل سکونت خود اعزام شدند و تعداد ۲۵ نفر همچنان بستری و مابقی ترخیص شده اند.

 کولیوند بیان کرد: تعداد ۱۰۷ زائر مصدوم در مرز شلمچه پذیرش شده اند که تعداد ۳۵ نفر پس ایجاد شرایط پایدار به شیراز منتقل شدند و در حال حاضر ۸ نفر بستری و مابقی مرخص شدند.

 رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین عنوان کرد: در مرز چزابه ۴ مصدوم باقی مانده که سه نفر بستری و یک نفر مرخص شده اند و نهایتا، در مرز خسروی، تعداد یک نفر بستری است.

اورژانس زائر کولیوند اربعین خدمات درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر