کد خبر: 822165 A

رییس شورای شهر تهران:

رییس شورای شهر تهران گفت: فعالیت‌های فرهنگی در هفته تهران پررنگ بود، اما جای فعالیت‌های عمرانی وزیربنایی در این هفته خالی بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای یکصد و هفتادمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری هفته تهران گفت: این هفته به پایان رسید و جا دارد که در اینجا از همه همکارانی که در گرامیداشت این هفته تلاش کردند بویژه آقای مسجد جامعی در شورا و  آقای محمدی در مرکز ارتباطات شهرداری قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: بخش پررنگ و مورد توجه برنامه های هفته تهران، فعالیتهای فرهنگی بود که از انتظارات شهروندان از شورای پنجم محسوب می شود و باید فعالیتهای فرهنگی سازنده و غیرکلیشه ای در مدیریت شهری تقویت گردد، اما جای فعالیتهای عمرانی وزیربنایی در هفته تهران خالی بود.

وی با بیان اینکه این هفته یک بهانه و فرصت است ادامه داد: باید به موضوعات و مسایل اساسی شهر بپردازیم و تقارن این هفته با آغاز پاییز که دوران اوج آلودگی هوا و ترافیک در تهران است، این موضوع را به ما یادآوری می کند که مهمترین انتظار و مطالبه شهروندان از مدیریت شهری پرداختن به مساله آلودگی هوا وترافیک است.

هاشمی ادامه داد: بسیار مناسب بود که در هفته تهران و آغاز سال تحصیلی، بطور نمونه شاهد اضافه شدن چندصد دستگاه اتوبوس به ناوگان شرکت واحد یا دهها قطار به ناوگان شرکت مترو می بودیم، اما کمبود اعتبارات شهری و ضعف در پیگیری جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی، مانع این اقدام شده است.

هاشمی افزود: یا مناسب بود که در این هفته، ما شاهد بهره برداری از پروژه های عمرانی که طی این دوسال، بخش قابل توجهی از حجم آنها تکمیل و به بهره برداری می رسیدند بودیم یا دست کم، کلنگ برخی از پروژه های عمرانی اولویت دار مانند خطوط هشت تا 11 مترو را که امکانات ومنابع اجرایی آنها نیز قابل تامین است به زمین می زدیم و فعالیت در آنها را آغاز می کردیم.

وی در ادامه با اشاره به آغاز فعالیت دوره پنجم شورایاری ها نیز گفت: سیاست محله محوری یکی از راهبردهای شورای پنجم است که باید در تعریف، اجرا و تخصیص منابع توسط شهرداری پیگیری شود و برای دوسال آینده، موضوع جبران کمبود سرانه های خدمات شهری می تواند محور فعالیت شورایاری ها باشد که با اقداماتی واقع گرایانه و عملگرایانه بخشی از مشکلات و نارضایتی شهروندان را برطرف کند.

شورای شهر تهران فعالیت های فرهنگی مترو مشکلات جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر