کد خبر: 821709 A

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پیش بینی برای اسکان اضطراری ۵۲ هزار نفر در مرز های خسروی، مهران، شلمچه و چزابه خبر داد.

به گزارش ایلنا، مرتضی سلیمی با اشاره به افزایش تراکم جمعیتی در چهارمرز خسروی ،شلمچه،چزابه و مهران برای ورود به کشور عراق برای مراسم اربعین حسینی، گفت: برای اسکان اضطراری ۵۲ هزار نفر در این چهارمرز تدابیر لازم اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی اسکان ۱۷ هزار نفر در شهرهای قصرشیرین، دالاهو، سرپل ذهاب، گیلان غرب، کنگاور و صحنه که مرز خروجی هموطنان خسروی است، انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در استان خوزستان تدابیر لازم برای اسکان اضطراری ۲۶هزار نفر از هموطنان در مرزهای شلمچه و چزابه اندیشیده شده است، تاکید کرد: امکان اسکان اضطراری ۱۶هزار نفر در خرمشهر و اردوگاه شهید باکری و ۱۰هزار نفر در دشت ازادگان،سوسنگرد و حمیدیه فراهم شده است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، به گفته سلیمی برای هموطنانی که مرز مهران را برای مراسم پیاده روی اربعین انتخاب کرده اند نیز اسکان اضطراری برای ۱۰هزار نفر در مدارس،سالن های ورزشی،مساجد و حسینیه ها فراهم شده است.

مرتضی سلیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر