کد خبر: 821479 A

جانشین دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در ستاد اربعین با اعلام جزئیات آمار خدمات هلال‌احمر در اربعین ۹۸ در عراق، گفت: تا کنون ۶۵ هزار و ۶۴۷ مورد انواع خدمات درمانی و پزشکی به زائران ارائه شده است.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا اسکاش با اعلام جزئیات آمار خدمات هلال‌احمر در اربعین ۹۸ در عراق تا روز چهارشنبه ۱۸ مهر، گفت: تا صبح امروز ۱۹ مهر ماه ۱۴۳ مصدوم با اتوبوس آمبولانس های هلال احمر به مرزهای کشور منتقل شدند که ۸۹ مورد در مرز مهران، ۵۲ مورد در مرز شلمچه و ۲ مورد در مرز چذابه بوده است.

تا روز ۱۸ مهر ماه در مجموع ۲۰ هزار و ۱۸۰ زائر در مراکز درمانی هلال احمر در عراق ویزیت شده اند که ۶ هزار و ۵۷۶ مورد در مراکز درمانی کربلا، ۳ هزار و ۲۹۹ مورد در مراکز درمانی بین راه، ۹ هزار و ۳۲۷ مورد در مراکز درمانی نجف ، ۲۵۷ مورد در کاظمین و ۷۲۱ مورد در سامرا بوده است.

وی درباره آمار خدمات ارائه شده در مراکز درمانی هلال احمر ایران در کربلا، افزود: بر این اساس بیشترین خدمات درمانی ارائه شده در کربلا شامل۶ هزار و ۵۷۶ مورد نسخ داروخانه،  ۲ هزار و ۹۲۶ مورد تزریقات، ۷۱۶ مورد فشار خون، ۴۱۲ مورد پانسمان و ۲۹۸ مورد سرم تراپی بوده است.

جانشین دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در ستاد اربعین همچنین بیشترین خدمات ارائه شده در مراکز درمانی هلال احمر در نجف را شامل ۹ هزار و ۳۲۷ مورد نسخ داروخانه، ۳ هزار و ۲۳۵ مورد تزریقات، ۴۲۶ مورد فشار خون، ۳۵۱ مورد سرم تراپی، ۲۹۳ مورد سنجش قند خون و ۱۷۶ مورد پانسمان عنوان کرد.

وی درباره مجموع خدمات درمانی ارائه شده در مراکز درمانی هلال احمر در عراق، گفت: در مجموع ۲۰ هزار و ۱۸۰ مورد ویزیت، ۷ هزار و ۵۰۵ مورد تزریقات، ۲ هزار و ۲۸۵ مورد فشار خون، یک هزار و ۴۴۱ مورد پانسمان، ۱۷۱ مورد نوار قلب، ۵۷۹ مورد سنجش قند خون، ۳۱ مورد بخیه، ۸۰۲ مورد سرم تراپی، ۴۳ مورد اعزام، ۱۴ مورد سونداژ، ۳۳ مورد گچ و آتل و ۲۰ هزار و ۱۸۰ مورد نسخ داروخانه ارائه شده است.

جانشین دبیرکل جمعیت هلال احمر جانشین دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در ستاد اربعین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر