کد خبر: 821118 A

جان بابائی:

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دو هزار اتاق زایمانی در کشور ساخته شده و از آنچه در طرح تحول سلامت پیش بینی شده، ۹۰ درصد آن در بخش اتاق زایمان اجرا شده است.

به گزارش ایلنا، قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان‌های سبزوار با تاکید بر لزوم بهسازی بیمارستان های کشور گفت: در سال جاری ۴۰ بیمارستان در کشور به بهره‌برداری می‌رسد که برخی از آنها تکمیل و تجهیز و مابقی تا پایان سال افتتاح می‌شود.

وی افزود: با افتتاح این طرح‌ها حدود شش هزار تخت بیمارستانی کشور در حوزه بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی اضافه می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: از برنامه‌های طرح تحول سلامت، توسعه بخش‌های زایمانی و اتاق‌های زایمان (LDR) است که به طور اختصاصی برای هر مادر در نظر گرفته شده است.

جان بابایی بیان داشت: دو هزار اتاق زایمانی در کشور ساخته شده که از آنچه در طرح تحول سلامت پیش بینی شده ۹۰ درصد آن در  بخش اتاق زایمان اجرا شده است.

وی با اشاره به بدهی ۱۰ هزار میلیارد ریالی سازمان‌های بیمه گر به دانشگاه ها تصریح کرد: بیمه تامین اجتماعی تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت دارد که ۶۰ درصد بدهی هر ماه تحویل و اسناد ۴۰ درصد تا سه ماه رسیدگی و مابقی در زمان مشخص شده‌ای پرداخت شود.

جان بابایی با بیان اینکه بیشتر از مشکل کمبود تخت‌های بیمارستانی مشکل توزیع آن است، گفت: در برخی شهرستان‌ها نسبت تخت به بیمارستان از میانگین کشوری بالاتر و در برخی شهرها این میزان کمتر است.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان داشت: در دانشگاه و واحدهای درمانی سبزوار کارهای خوبی انجام شده و دو طرح نیمه تمام بخش ال دی آر اتاق زایمان تک نفره و اورژانس بیمارستان واسعی جز طرح‌های طرح تحول سلامت است که تکمیل می‌شود.

علیرضا مسلم، رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در مراسم افتتاح بخش زنان و مامایی بیمارستان واسعی سبزوار با حضور معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بخش زنان و مامایی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار با زیربنای ۶۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه این بخش برای مادران پر خطر و مادرانی که مرگ و میر بالا دارند احداث شده است، افزود: مادرانی که عوارض بیماری آنها بر روی بارداری موثر است، در این مرکز بستری می‌شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: این مرکز دارای ۱۲ تخت شامل یک تخت وی ای پی، یک تخت ایزوله و مابقی تخت‌ها عادی است.

مسلم خاطرنشان کرد: در شرق کشور بعد از مشهد، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار است که با راه اندازی بخش زنان و مامایی به مادران پر خطر خدمات ارائه می دهد.

بنا بذ اعلام وبدا،‌ همچنین جان بابایی از مراکز آموزشی و درمانی شهرستان سبزوار بازدید و از نزدیک در جریان ارائه خدمات قرار گرفت.

لازم به ذکر است؛ شش بیمارستان تخصصی، ۱۹۸ خانه بهداشت و ۳۷ مرکز بهداشتی و درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستان های جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی فعالیت می کنند.

بیمارستان معاون درمان احداث
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر