کد خبر: 820575 A

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از تکذیب خبر منع سفر زائران به شهرهای زیارتی نجف و کاظمین خبر داد و گفت: زائران می‌توانند به همه شهرهای زیارتی در عراق سفر کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با توجه به درگیری‌ها و ناآرامی‌های چند روز گذشته در عراق در برخی از شبکه‌های مجازی، اخباری مبنی بر منع سفر به شهرهای زیارتی مانند نجف، کاظمین و سامرا منتشر شده است. صحبت‌الله رحمانی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به ناآرامی‌ها در عراق، امکان سفر زائران به سایر شهرهای زیارتی نیز وجود دارد، گفت: خوشبختانه در شهرهای زیارتی مانند نجف و کاظمین درگیری و ناامنی وجود ندارد و زائران می‌توانند به همه این شهرهای زیارتی سفر کنند.

وی تاکید کرد: مراسم پیاده‌روی اربعین امسال نیز مانند سال گذشته در جریان است و از ابتدای محرم سفرها به عتبات بیشتر شده است.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: کاروان‌های سازمان حج و زیارت در مدت برگزاری راهپیمایی اربعین هیچ گونه فعالیتی نخواهند داشت و پس از اتمام مراسم پیاده‌روی اربعین فعالیت کاروان‌های سازمان حج و زیارت دوباره از سر گرفته خواهد شد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت صحبت‌الله رحمانی اربعین ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر