کد خبر: 820058 A

سردار هادیانفر خبر داد:

فرمانده پلیس راهور اعلام کرد: برای رسیدگی به وضعیت ترافیکی امسال در اربعین، استقرار ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از همکاران را در سه استان کرمانشاه ایلام و خوزستان خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رزمایش اعزام تیمهای پلیس راهور به مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی در محل شهرک آزمایش با حضور سردار کمال هادیانفر، فرمانده پلیس راهور در شهرک آزمایش برگزار شد.

سردار هادیانفر در ابتدای این رزمایش اظهار داشت: خدمت رسانی پلیس راهور به زائرین اربعین افتخار ماست. اکنون پلیس راهنمایی و رانندگی چهلمین سال افتخار خود از خدمت به مردم را می‌گذارد.  همه همکاران ما علاقه‌مند بودند که زائر کربلای حسینی باشند، اما بنا به مسئولیتی که به آنها سپرده شده موظف هستند به زائرین خدمت کنند.  

وی ادامه داد: پلیس راهور ناجا طبق ماموریت سال قبل و رصدهایی که از وضعیت سال گذشته داشته سعی کرد امسال بتواند ماموریت خود را با وضعیت مطلوب‌تر از سال گذشته انجام دهد. مرحله اول این طرح از ۸ مهر ماه شروع شد و استان‌های هدف برای اجرای این طرح شامل کرمانشاه، ایلام و خوزستان خواهند بود و مسئولیت اجرای آن را به عهده دارند.

سردار هادیانفر گفت: با شروع حرکت زائرین تمهیدات ترافیکی در سه استان هدف آغاز شده و امروز هم زمان با حضور تیم‌های نظاتی و کنترل راهور در ستاد پلیس راهور سه استان مذکور، بالغ بر ۴ هزار نفر دیگر از همکاران ما به محل ماموریت‌های خود اعزام می‌شوند و فردا استقرار ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از همکاران را در سه استان کرمانشاه ایلام و خوزستان خواهیم داشت.

فرمانده پلیس راهور درباره بیشترین علت تصادفات در اربعین گفت: طبق آنچه که در گزارش‌ها و تحلیل‌های سال‌های گذشته مورد تاکید بوده بیشترین علل تصادفاتی که در طول مسیر برای زائرین پیش آمده به خاطر عدم تسلط،  شتاب وعجله، خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

سردار هادیانفر  با اشاره به تیم‌های نظارتی در مسیرهای زائرین گفت: تعداد ۱ هزار و ۲۶۵ تیم  و ۱۰۰ تیم موتور سوار از میان همکاران ما بر این زمینه نظارت دارند و حتی در در طول مسیر،  پلیس راهور باید به چهار خطای اصلی رانندگان یعنی سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو تاکید داشته و به رانندگان تذکر دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما برای این طرح سه هدف در نظر داریم که عبارتند از مدیرت ترافیک، ایمنی تردد‌ها (اتوبوس‌های سپهتن و خوردوها)، رعایت ایمنی در توقف به خصوص در شب، تسهیل در تردد یعنی تردد‌ها باید به گونه‌ای باشد که شاهد گره‌های ترافیکی باشیم.

فرمانده پلیش راهور در پایان اظهار داشت: همه همکاران ما در طول مسیر حاضر هستند و توصیه می‌شود با زایرین با دل و زبان نرم صحبت کنند. همچنین ماموران ما سعی کنند تا جایی که مقدور است به زائرین تذکر دهند و اعمال قانون، جریمه و توقیف را کاهش داده و به طور کل به گونه‌ای رفتار کنیم که زائرین سفر و خاطره‌ خوبی زیارت در اربعین داشته باشند.

اتوبوس پلیس راهور خستگی و خواب آلودگی ایلام اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر