کد خبر: 820017 A

همزمان با برگزاری اکسکام انجام شد؛

وزیر کشور کشورمان در حاشیه اجلاس اکسکام در ژنو با وزیر مهاجران افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در دیدار با سید حسین عالمی بلخی در حاشیه هفتادمین نشست کمیته اجرایی کمیساریای عالی سازمان ملل متحده در امور پناهندگان (اکسکام) افزود: در این مدت ایران به‌عنوان یکی از کشورهای جهان بیشترین خدمات را به افغانی‌های مقیم ایران ارائه داده است.

وی با بیان اینکه کمیساریای عالی سازمان ملل متحده در امور پناهندگان (اکسکام) تاکنون همکاری مناسبی با ایران نداشته است، گفت: تاکنون 6 درصد هزینه‌های افغانی‌های مقیم ایران از طرف سازمان‌های بین‌المللی تامین شده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: تا زمانی که امنیت، آرامش، توسعه، اشتغال و صلح در افغانستان حاکم نشود، امکان حل مشکلات پناهندگان افغانی وجود ندارد و در مذاکرات با وزیر مهاجران افغانستان تاکید شد که باید از طرف دولت افغانستان، ورود غیرقانونی افغانی ها به ایران بیشتر کنترل شود.

وزیر کشور بر حمایت بیشتر اکسکام از افغانی‌های مقیم ایران تاکید کرد و گفت: باید این سازمان بین‌المللی از اقدامات ایران درباره افغانی‌های مقیم ایران حمایت کند تا ان‌شاالله با کنترل وضعیت پناهندگان و بازگشت آنان به افعانستان، شاهد جنگ و ناامنی بیشتر در منطقه نباشیم.

اکسکام عبدالرضا رحمانی فضلی سازمان ملل متحده کمیته اجرایی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد امور پناهندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر