کد خبر: 819969 A

حق‌شناس مطرح کرد:

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: جا دارد از دولت بخواهیم سهم خود را برای آبادانی تهران بپردازد تا تهران بهتر از گذشته توسعه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جواد حق‌شناس در آیین نکوداشت روز تهران گفت: تهران همه چیز دارد، آب و هوایی فرح‌بخش و طبیعتی زیبا. تهران بخشنده است و اصالت دارد.

حق‌شناس ادامه داد: تهران زیباست، جذابیت دارد و بخشنده است و شهر شهیدان بلندآوازه است‌. باید قدر تهران را دانست، به دارایی‌هایش افتخار کرد و آن را مانند امانتی به آیندگان تحویل داد.

عضو شورای‌شهر تهران گفت: تهران در روند توسعه آسیب‌هایی دیده و آلودگی‌های مختلف و آسیب‌دیدگی باغات و برخی سوء‌رفتارها باعث شده تهران کمی کدر شود. اگر قرار باشد به‌عنوان توسعه از جان تهران مایه بگذاریم بسیار ضرر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ساختمان‌های بلند و گذرگاه‌های اتوبوس و متروهای طولانی برازنده تهران است اما زمانی می‌تواند به تهران ارزش بیافزاید که آرامش زندگی مردم تهران را بر هم نزند.

عضو شورای‌شهر تهران افزود: قرار نیست شهر را توسعه بدهیم اما از زندگی کردن در آن لذت نبریم. باید اذعان کنم برای توسعه تهران با نگاهی فرهنگی و اجتماعی باید برنامه‌ریزی کرد زیرا منابع فرهنگی و اجتماعی یک شهر ارزش آن شهر محسوب می‌شوند و به هویت آن اصالت می‌بخشند.

وی تصریح کرد: اولویت‌مان این است که تهران شهری برای همه باشد و جان شهر که ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی آن است تقویت شود و باید منابع ارزشمند آن تثبیت شود. رویداد روز تهران که از این پس به عنوان هفته تهران شناخته خواهد شد زمانی قوت می یابد که مردمی‌تر باشد.

حق‌شناس گفت: مردم تهران هنر پاسداشت زیبایی‌ها را داشته و تهران نمادی از ایران بزرگ است و درستش این است که بگوییم تهران شهری برای همه ایرانیان است. جا دارد از دولت بخواهیم سهم خود را برای آبادانی تهران بپردازد تا تهران بهتر از گذشته توسعه پیدا کند.

شورای شهر تهران محمد جواد حق‌‌شناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر