کد خبر: 819853 A

با صدور پیام‌های جداگانه خطاب به وزیر فرهنگ و شهردار تهران:

سعیدرضا عاملی با صدور پیام‌های جداگانه خطاب به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیروز حناچی شهردار تهران و محمدرضا جوادی یگانه استاد دانشگاه تهران؛ از تلاش آنان در نگارش و انتشار کتاب "پیاده‌روی اربعین؛ روایت مردم‌شناسانه و جامعه‌شناختی پیاده‌روی اربعین" تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا، سعیدرضا عاملی در بخشی از این پیام چنین نگاشته است: آیین سوگواری اربعین حضرت سیدالشهدا «ع» گذر چهل روز از واقعه‌ای عالم‌تاب و پاسداشت آن است تا در دفتر خاطره‌ها دوباره ثبت شود، گَرد فراموشی نگیرد و از یادها نرود.

برای واقعه نامیرای عاشورا، اربعین و تکرار هرساله آن، حکایت دیگری است از عشق و دلدادگی شیعیان؛ چیزی که باید آن را در اراده بی‌پایان الهی جست.

همچنین در بخش دیگری از این پیام چنین آمده است: بی‌تردید آنان که در مسیر راه‌پیمایی به وادی نور الهی گام می‌نهند، با آفرینش آثار ماندگار، بر چرخ نیلوفری فراز می‌آیند و بشریت را از ظلمات جهل به جلوات نور راه می‌برند.

گفتنی است کتاب "پیاده‌روی اربعین؛ روایت مردم‌شناسانه و جامعه‌شناختی پیاده‌روی اربعین" توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده و در برگیرنده مجموعه مقالاتی است که در این مقالات سعی شده ابعاد مختلف حماسه عظیم راه‌پیمایی اربعین حسینی «ع»  مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

پیاده روی جامعه دانشگاه تهران شهردار تهران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر