کد خبر: 819629 A

در مراسم رونمایی سامانه موکب اربعین اعلام شد؛

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: تا پایان امشب ۱۰۰ هزار نفر از مرز مهران عبور خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم رونمایی از سامانه بازگشت زائران اربعین صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد.

حسین ذوالفقاری در ابتدای این نشست اظهار داشت: حرکت زوار روز به روز افزایش پیدا می‌کند و امروز از صبح ۵۰ هزار نفر از تهران به مرز رفتند و حدود ۱۰۰ هزار نفر تا ۱۲ شب از مرز مهران عبور خواهند کرد از این رو باید خدمات دهی در مرزها را افزایش و سرعت دهیم.

وی ادامه داد: همچین دو استان خوزستان و ایلام باید با همکاری استانداران یک دپوی تغذیه برای بازگشت در نظر بگیرند تا در زمان بازگشت مشکلی ایجاد نشود. 

ذوالفقاری گفت:از طرفی ستادهای استانی باید تیم‌های نظارتی داشته باشند تا مردم مجبور نباشند نکته ای را به ما گزارش دهند و باید اگر موردی وجود دارد توسط تیم‌های نظارتی به ما گزارش داده شود. باید قرار گاه شبانه روزی ستاد مرکزی با حضور نمایندگان مطلع استان‌های مرکزی راه اندازی شود تا مردم به نماینده استان خودشان در قرارگاه مراجعه کنند. 

ذوالفقاری ادامه داد: مجددا مرز خسروی کار خود را آغاز کرده و باید بررسی شود تا اگر نیازی به کمک هست انجام شود. خوشبختانه وضعیت عراق وضعیت نسبتا مناسبی گزارش شده است و تقریبا تعداد زیادی از مردم ما در حال زیارت هستند و امیدواریم که بتوانیم کار را به خوبی انجام دهیم و مشکلاتی که برای دیگر زوار هست برطرف کنیم.  باید امروز مشکل دیگر زوار حل شود تا بتوانند راحت تر  از تهران به عراق بروند باید هماهنگ شود تا مشکل برطرف شود. در مرز شلمچه یک مسیر دیگری برای زوار در نظر گرفته شده است که باید هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد ما برای این کار دو سامانه به نام سجا  و سامانه از که امروز نمایی می‌شود خواهیم داشت.

شجاعیان رئیس مرکز آمار کشور در ادامه این نشست گفت: اطلاعات ترددها را به طور کامل در اختیار داریم و وضعیت خودروها را به صورت کامل بررسی می‌کنیم. همچنین کنترل مرز‌ها را زیر نظر داریم.

وی اضافه کرد: ما در ناجا جلسات متعددی داشتیم و خواسته‌هایمان نهایی شده است و یک نتیجه کاری مناسب در ظرف یکی دو روز آینده دایر خواهد کرد. ما ادارات ثبت نام شدگان را بررسی خواهیم کرد و سامانه (سجا) به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد.

رئیس مرکز آمار کشور در پایان در خصوص وضعیت اتباع گفت: در این زمینه اطلاعات دقیق را در اختیار داریم و این اطلاعات را به سامانه سجا نیز منتقل کرده‌ایم. همچنین افرادی که به صورت ترانزیت از کشور خارج می‌شوند اطلاعات آنها نیز در سامانه ثبت شده است.

اربعین حسین ذوالفقاری ستاد مرکزی اربعین حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر