کد خبر: 819311 A

مدیرکل فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از برگزاری برنامه‌های روز جهانی غذا با شعار ملی اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین عزیزی (مدیرکل فراورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو) با اشاره به اینکه روز جهانی غذا امسال با تاکید بر شعار سال ۲۰۱۹ سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد با عنوان «رفتار ما آینده ما را میسازد رژیم غذایی سالم برای دنیای بدون گرسنگی » برگزار می‌شود، عنوان کرد: ویژه برنامههای سراسری به مناسبت روز جهانی غذا با عنوان ملی اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت اجرا می‌شود.

بنا بر اعلام ایفدانا، وی با اشاره به ۷ محور اصلی برنامه های روز جهانی غذا، افزود:  برنامه های ویژه با عناوین ۱.کاهش قند نمک و چربی محصولات غذایی و آشامیدنی،  ۲. نشانگر های رنگی تغذیه در راستای ارتقا دانش مصرف‌کننده، ۳. نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی سلامت محور، ۴. مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در حوزه غذا، ۵. برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری و ردیابی در حوزه غذا، ۶. محصولات غذایی ویژه و فراسودمند، .۷ اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مصرف کننده در حوزه سلامت غذا برگزار خواهد شد.

تغذیه سازمان غذا و دارو سلامت کشاورزی ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر