کد خبر: 819172 A

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به فعالیت ۱۰۰ گیت برای کنترل و تسهیل در عبور و مرور زائران در مرز مهران، گفت: پایانه مرزی بین المللی مهران سنگین ترین مرز برای تردد زائران اربعین است.

به گزارش ایلنا، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: این پایانه سنگین ترین مرز بین المللی است که روزانه شاهد تردد هزاران زائر از آن هستیم.

وی با گرامی داشت هفته نیروی انتظامی، گفت: تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف امنیتی، انتظامی و ترافیکی برای حضور زائران در کنگره عظیم اربعین حسینی(ع) اتخاذ شده و همه دستگاه‌های اجرایی در کنار نیروی انتظامی در این ماموریت بزرگ بسیج هستند.

 فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به فضای معنوی و روحانی حاکم در پایانه مرزی مهران، گفت: تردد زائران در اینجا به سهولت در حال انجام است.

 وی همچنین به فعالیت بیش از ۱۰۰ گیت در مرز مهران اشاره کرد و گفت: تمامی گیت ها برای کنترل و تسهیل در عبور و مرور زائران فعال شده و یک گیت اختصاصی برای مشمولان دانش آموز، دانشجویان و طلاب تعبیه شده است.

سردار یاری همچنین به فعالیت بالغ بر ۱۰۰ پارکینگ کوچک، متوسط و بزرگ در شهر مهران و اطراف آن اشاره کرد و گفت: بر رعایت الزامات جدی در پارکینگ‌ها تاکید کردیم.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت پارکینگ ها، بالای ۱۵۰ هزار خودرو است که این مهم می تواند به بحث شد آمدی و کنترل ترافیک کمک شایانی کند.

 فرماندهی انتظامی استان ایلام به برپایی و فعالیت ۲موکب نیروی انتظامی در پایانه مرزی مهران اشاره کرد و گفت: در این موکب ها روزانه بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ پرس غذا بین زائران اربعین توزیع می‌شود.

فرمانده انتظامی استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر