کد خبر: 818569 A

رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد:

رئیس سازمان امداد و نجات درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ١٦ شهرستان و ٢٢ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین متاثر از سیل بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات درباره آخرین خبرها از سیل و آبگرفتگی در برخی نقاط کشور تا صبح امروز گفت:  از ٩ مهر ماه لغایت ١٣ مهر تا ساعت ٥ صبح چهار استان (سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس، هرمزگان) متاثر از سیل بوده‌اند.

وی ادامه داد:  ١٦ شهرستان (خاش، سرباز، سیب و سوران، فنوج، مهرستان، زیرکوه، داراب، شیراز، قیر و کارزین، فسا، خنج، لارستان، زرین دشت، بندرعباس، جاسک و میناب) متاثر از سیل بوده‌اند.

سلیمی درباره امدادرسانی به ٢٢شهر، روستا و مناطق عشایرنشین گفت: تاکنون به ٣٠٠ نفر امدادرسانی شده و ١٣٧ نفر هم اسکان اضطراری شده‌اند. تعداد فوت شدگان نیز ۵ نفر است که ۳ نفر در جاسک و ۲ نفر در میناب بوده‌اند. همچنین تعداد گیرافتادن در مسیر سیلاب ٤٠٥ نفر گزارش شده است. در این میان ۱۷ دستگاه خودرو نیز رهاسازی شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ۳۵ تیم شامل ۱۳۲ نفر به محل اعزام شدند و ۱۶ دستگاه چادر، ۵۹ دستگاه تخته پتو، ۵۸ ست شستشو، ٣٨٢ قوطی کنسرو جات و ۱۱۳ کیلوگرم قند و شکر به محل حادثه اعزام شده است. امدادرسانی در سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان ادامه دارد.

استان سیستان و بلوچستان سازمان امداد و نجات سیستان و بلوچستان سیل روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر