کد خبر: 818353 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اعلام مسدود بودن مرز خسروی جهت تردد زائران ایرانی به عراق توضیحاتی را درباره پیامک سازمان حج و زیارت مبنی بر عدم تعجیل زائران برای سفر به عراق ارائه کرد.

احمد محمدی فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت مرزها برای تردد زائران به کشور عراق گفت: در حال حاضر تردد از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به عراق انجام می‌شود و زائران می توانند از این مرزها به عراق سفر کنند.

وی درباره وضعیت مرز خسروی ادامه داد: تردد از مرز خسروی از سوی عراق به ایران انجام می‌شود اما باتوجه به شرایط برخی شهرهای عراق در نزدیکی مرز خسروی اجازه ورود زائران ایرانی از این مرز به عراق داده نمی شود و امکان تردد وجود ندارد و به زائران توصیه می شود برای ورود به عراق از دیگر مرزها استفاده کنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین درباره پیامک سازمان حج و زیارت مبنی بر اینکه «زائر اربعین حسینی(ع)، با توجه به عدم استقرار موکب ها و ایستگاه های خدماتی در مسیرهای راهپیمایی زائران اربعین حسینی و نیز اغتشاشات اخیر در بعضی از شهرهای عراق، توصیه می شود نسبت به حرکت به سمت مرزها تعجیل ننماید»، گفت: ارسال این پیامک از باب احتیاط بوده تا شرایط ثبات در عراق ایجاد شود.

محمدی فر خاطرنشان کرد: طی تماس‌هایی که با عراق داشتیم وضعیت در عراق کنترل شده اما همانطور که گفتم باید احتیاط لازم را بعمل آورد.

اربعین‎ حسینی احمد محمدی فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر