کد خبر: 818270 A

حاجی میرزایی در دزفول:

وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در آئین افتتاح یک مدرسه استثنایی و کلنگ‌زنی یک سالن همایش چند منظوره در دزفول حضور یافت.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی در آئین افتتاح یک مدرسه استثنایی و کلنگ زنی یک سالن همایش چند منظوره در دزفول با بیان اینتکه لازم است وضعیت آموزش و پرورش خوزستان تغییر و ارتقا یابد، اظهار کرد: شرایط فعلی مطلوب نیست. عرصه آموزش و پرورش خوزستان کنار تمام مشکلاتی که دارد دارای برخی امتیازات است که وجود تعداد فراوان خیران مدرسه‌ساز از جمله مهمترین این امتیازات است.

وی افزود: استان خوزستان از نظر تعداد خیران مدرسه ساز در کشور رتبه دوم را داراست. باید از این ظرفیت والا و مؤثر برای انجام هرچه بهتر کار و فعالیت خود به خوبی بهره‌مند شویم. وزارت آموزش و پرورش از هیچ تلاش و مساعدتی در راستای همراهی با خیران دریغ نخواهد کرد. ظرفیت ارزشمند خیران مدرسه‌ساز در استان خوزستان مجال بزرگی برای ما است تا با بهره‌گیری از آنان به سرعت از سد مشکلات و کمبودهای آموزش و پرورش در این استان عبور کنیم.

حاجی میرزایی با تقدیر از تلاش خیران مدرسه ساز متذکر شد: تلاش خیران این است که بخشی از رنج و درد مردم را کاهش دهند که این امر توفیق بزرگی است که نصیب انسان‌های والا می‌شود. کار در عرصه آموزش و پرورش با هیچ کار دیگری قابل قیاس نیست چراکه این عرصه، عرصه تلاش و همت پیامبران و اولیای خداوند است.

وی در پایان با بیان اینکه همه تلاش‌ها در مشاغل برای خدمت‌رسانی به بخش فناپذیر وجود انسان است، خاطرنشان کرد: امر آموزش و تعلیم و تعلم با روح آدمی سر و کار دارد. در فرهنگ دینی آمده که کار در عرصه تعلیم و تربیت انسان‌ها دارای ثواب و اجر بی پایان است بنابراین لازم است بیش از پیش زحمات و فعالیت‌های معلمان و خیران مدرسه‌ساز را قدردانی کنیم.

حاجی میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر