کد خبر: 818093 A

به منظور ارائه خدمات بهتر به زائران اربعین حسینی؛

کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی ۹۸ با حضور رییس سازمان اورژانس کشور و رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی، و سفرای کشورهای همسایه در سازمان اورژانس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست موضوعاتی همچون اقدامات درمانی، فوریت های پزشکی و به ویژه کنترل بهداشتی نظیر نظارت و کنترل بهداشتی موکب ها، مراکز طبخ و توزیع غذا، نظام مراقبت سندرمیک و کنترل زائرین افغانستانی و پاکستانی در مبادی ورودی مرزهای شرقی کشور از نظر بیماری‌های واگیر و تاکید بر واکسیناسیون زائران مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

 پیرحسین کولیوند ضمن تشکر از حضور سفرای کشورهای همسایه در جلسه و آمادگی آنها در آغاز اقدامات همکاری بهداشتی و درمانی، با تشریح جایگاه و عملکرد کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی، از اطمینان وزارت بهداشت در خصوص ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و نیز کنترل دقیق مخاطرات بهداشتی خبر داد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت ایران و عراق در شهریور ماه امسال، گفت: هدف و وظیفه اصلی ما ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب به زائران اربعین حسینی است و خوشبختانه در خصوص درمان رایگان بیماران اورژانسی در بیمارستان های عراق با وزارت بهداشت عراق به تفاهیم رسیدیم.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به مخاطرات احتمالى، گفت: با توجه با بازگشایى مرز خسروى در غرب کشور و افزایش تردد زائران ایرانى و غیر ایرانى به دلیل حذف روادید در ایام اربعین، امکانات وزارت بهداشت و کمیته بهداشت و درمان اربعین به میزان ٢۵ درصد افزایش یافته است.

بنا بر اعلام وبدا، گفتنی است در این نشست مقرر شد به منظور ایجاد تعامل مناسب تر و همکاری مطلوب وزارت بهداشت ایران، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و عراق،جلساتی با وزرای این کشورها برگزار و درحاشیه نشست آتی وزاری بهداشت کشورهای منطقه در ایران، موضوعاتی مانند پیشگیری از بروز بیماری ها و سلامت زائران اربعین حسینی در راستای رسیدن به اهداف سلامت منطقه بررسی شود.

وزارت بهداشت اورژانس اربعین ستاد اربعین کشورهای همسایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر