کد خبر: 817913 A

معصومه ابتکار:

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده بر‌ضرورت انتقال مفاهیم و آرمان‌های انقلاب اسلامی و دوران دفاع‌ مقدس به نسل جوان تاکیدکرد.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار امروز چهارشنبه در نشست تخصصی حماسه و ایثار و زنان ایثارگر از نگاه دوربین و قلم که با حضور  هنرمندان، نویسندگان و شاعران دفاع مقدس انجام شد، با بیان اینکه برخی گمان می‌کردند با اقدامات مکانیکی، بخشنامه‌ای و حتی انضباطی می‌توان مباحث فرهنگی را از نسلی به نسل دیگر و بین جوامع منتقل کرد، تصریح کرد: بر مبنای دستورات دینی و قرآنی ماهیت اینگونه مباحث، فرهنگی و فکری است. طبعا می‌توان با هنر و روش‌های هنرمندانه با زاویه دیدی عاشقانه به این اهداف رسید.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده ضرورت ارتباط با نسل جوان در جامعه را خاطرنشان و ادامه داد: یکی از محورهای فعالیت معاونت ریاست‌جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید بر گفت‌وگوی ملی خانواده و گفت‌وگوی بین نسلی است تا مهارت‌های ارتباطی درون خانواده و گفت‌وگو برای انتقال تجربیات افزایش یابد و در نهایت این تجربه از خانواده به جامعه گسترش یابد.

ابتکار با گرامیداشت ماه صفر و اربعین حسینی و تقارن این ماه با ایام دفاع مقدس، گفت: ایثار و فداکاری، سرمایه و قلب تپنده‌ای است که خون تازه در رگ های کشور جاری می‌سازد و در سختی‌ها از خاطرات و یاد دفاع مقدس روحیه بگیریم.

 معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به دشواری‌های انتقال پیام عظیم، معنوی و ماندگار شهدا از طریق دوربین و قلم، افزود:بسیاری از خلاقان آثار هنری معتقدند که نمی‌توان به‌طور کامل حق مطلب را در برابر شهدا، جانبازان و ایثارگران ادا کرد چراکه انعکاس عظمت شهدا و ایثارگران کاری دشوار و سخت است.

ابتکار با بیان اینکه وظیفه کسانی که به این آرمان‌ها پایبند هستند، روایتگری آن دوران در قالب فیلم، هنر و قلم است، تاکید کرد: مهم‌ترین وظیفه ما تلاش برای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است که ثمره و جلوه خون شهدا است.

معصومه ابتکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر