کد خبر: 817547 A

جانشین فرمانده ناجا:

جانشین فرمانده ناجا گفت: ما بر این باور هستیم که مشارکت دادن و واگذاری بخشی از مسئولیت در امنیت به مردم می‌تواند امنیتی پایدار ایجاد کند و هزینه‌ها را کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا در دوازدهمین نشست نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی مستقر در تهران با بیان اینکه یکی از مهمترین مقوله‌ها موضوع امنیت است، اظهار داشت: اگر امنیت دچار خدشه شود، از پیشرفت‌ها جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پلیس یکی از مهمترین دستگاه‌ها در حاکمیت است، گفت: نیروی انتظامی به تاسی از ارزش‌ها و جهت‌گیری انقلاب اسلامی و اتخاد رویکرد جامعه محور تلاش کرده، همکاری بین مردم و پلیس را تقویت کند‌.

سردار سلیمانی گفت: ما بر این باور هستیم که مشارکت دادن و واگذاری بخشی از مسئولیت در امنیت به مردم می‌تواند امنیتی پایدار ایجاد کند و هزینه‌ها را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه هفته ناجا فرصتی است برای ارائه عملکرد یکساله به مردم در راستای برخورد با مجرمین و برقراری امنیت، گفت: پلیس ما همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند نیروی انتظامی مقتدر و مهربان است.

سردار سلیمانی گفت: پلیس مقتدر ایران اسلامی توانسته امرور امنیتی کم‌نظیر و مثال زدنی در جامعه ایجاد کند؛ امروز خوشبختانه اعتماد مردم به پلیس بالا رفته و آن‌ها پلیس را پناهگاه خود می‌دانند.امروز پلیس اصل امانتداری را سرلوحه حود قرار داده است، گفت: همانطور که در شعار پلیس هم آماده است ما به دنبال اعتماد بیشتر مردم به پلیس هستیم.

وی گفت: یکی از اولویت‌های پلیس رسیدن به پلیسی هوشمند است. در دو دهه اخیر ظهور و بروز تجهیزات جدید ماموریت‌های پلیس را تغییر داده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه فناوری‌های نوین زندگی مردم را دستخوش تغییرات کرده است، گفت: این تغییرات باعث شده که ضرورت پلیس هوشمند بیش از پیش مورد نیاز باشد.

وی گفت: الزمات در پلیس هوشمند و الزمات در پیاده سازی بایستی به خوبی در پلیس تبیین شده است؛ نیروی انتظامی با درک درست از وضعیت فعلی تلاش زیادی از سال‌های گذشته برای پلیس هوشمند شروع کرده و آن را در سال‌های اخیر سرعت بخشیده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه اثرات گذار از پلیس سنتی و مدرن را می‌بینیم، گفت: افزایش کشف جرایم‌، محدود شدن فعالیت مجرمین در فضای مجازی و کشف مواد مخدر که به صورت پیشرفته‌ای جاسازی شده و امنیت جامعه را هدف قرار داده است بخشی از دستاوردهای پلیس هوشمند است.

جانشین فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر