کد خبر: 817447 A

برای ارائه خدمات در ایام اربعین؛

محموله ۱۶۰ تنی دارو و تجهیزات درمانی هلال احمر برای ارائه خدمات در ایام اربعین، به عراق ارسال شد.

به گزارش ایلنا، محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در مراسم بارگیری ۱۶۰ تن دارو و تجهیزات درمانی هلال‌احمر ویژه ایام اربعین که در سازمان امداد و نجات برگزار شد، گفت: به‌دلیل افزایش تعداد زائران در سال‌جاری؛ نیروها، امکانات و تجهیزات هلال‌احمر برای پوشش مراسم اربعین نیز رشد ۴۰ درصدی داشته است.

پیروی افزود: هرسال و در ایام اربعین، پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر چه در داخل کشور و چه در کشور عراق وظیفه سنگینی برای خدمت به زائران برعهده دارند.

وی گفت: به دلیل تجمع زائران در کشورهای عراق و عربستان در ایام مناسبتی سال و کافی نبودن امکانات و تجهیزات پزشکی، درمانی و دارویی این کشورها برای ارائه خدمات شایسته به زائران، جمعیت هلال احمر ایران در کشورهای عراق و عربستان وظیفه ارائه خدمات درمانی و در کشور خودمان وظیفه ارائه خدمات امدادی به زائران را برعهده دارد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به آمادگی امدادگران، نجاتگران، کادر پزشکی و درمانی هلال برای ارائه خدمات در ایام اربعین حسینی افزود: هلال احمر در اربعین امسال در ۴ قرارگاه و ۸۰ مرکز به زائران خدمات می دهد که ۶۰ پایگاه به شکل مرکز درمانی در نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مسیرهای پیاده روی زائران فعالیت می کنند.

 پیروی تعداد نیروهای عملیاتی حاضر در مراسم اربعین امسال در پایگاه‌ها و قرارگاه‌های امدادی هلال‌احمر را ۴۳ هزار نفر عنوان کرد و گفت: علاوه بر این تعداد نیرو، ۴ فروند بالگرد هلال‌احمر پشتیبانی امداد هوایی را برعهده دارند. ۴۲ دستگاه آمبولانس و ۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به منظور ارائه خدمات درمانی به زائران در کشور عراق مستقر می شوند.

هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر