کد خبر: 817218 A

رییس پلیس گذرنامه ناجا خبر داد:

رییس پلیس گذرنامه ناجا از صدور برگه تردد رایگان برای زائران اربعین خبرداد و گفت: گذرنامه‌های که سه تا شش ماه مهلت دارند نیز مانعی برای ورود به عراق ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ محمدرضا طبائی، رییس پلیس گذرنامه ناجا درباره صدور گذرنامه موقت زیارتی گفت: برگ تردد اربعین از روز گذشته برای زائران صادر می شود. متقاضی در مراکز پلیس به اضافه ۱۰ برای گذرنامه تقاضا می‌دهد و از او پرسیده می‌شود که آیا برای زیارت اربعین متقاضی است یا تقاضای سفر به کشور دیگری دارد.

وی ادامه داد: چنانچه فرد متقاضی سفر به کشور دیگری باشد برای او گذرنامه صادر می‌شود و به درب منزل ارسال می‌شود.

رییس پلیس گذرنامه ناجا خاطرنشان کرد: چنانچه فرد متقاضی گذرنامه برای سفر اربعین باشد برای فرد یک برگ تردد صادر می شود این برگه به صورت رایگان صادر و به صورت رایگان نیز برای فرد متقاضی ارسال می‌شود.

سرهنگ طبائی خاطرنشان کرد: این فرد که متقاضی سفر اربعین است پول گذرنامه را پرداخت کرده و گذرنامه بین المللی بعدا برای او ارسال می‌شود.

وی درباره مدت زمان صدور برگ تردد سفر اربعین گفت: حداقل یک هفته زمان لازم است که برگ تردد صادر شود.

او درباره ساعت کاری دفاترگذرنامه گفت: باتوجه به افزایش متقاضیان تا زمانی که مردم مراجعه کنند دفاتر گذرنامه باز است همچنین دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ نیز تا ساعت ۲۰باز هستند اما چنانچه مراجعه کننده باشد باید خدمات درخصوص گذرنامه در این دفاتر ارائه شود.

سرهنگ طبائی خاطرنشان کرد: به‌ دلیل اینکه روادید لغو شده است حجم بسیار زیادی متقاضی مراجعه کرده اند و علت صدور برگ گذر نیز همین مراجعه کنندگان زیاد است ما در حال حاضر با رسوب جمعیتی زیادی مواجه هستیم که ظرف چند روز آینده رفع شود و صدور گذرنامه به حالت عادی باز می گردد.

وی ادامه داد: گذرنامه چه ۳ماه فرصت و چه ۶ماه اعتبار داشته باشد منعی برای ورود به عراق ندارد و اجازه ورود داده می شود.

پول عراق گذرنامه اربعین ساعت کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر