کد خبر: 817146 A

فرمانده اسبق قرارگاه حمزه:

فرمانده اسبق قرارگاه حمزه گفت: بحث ما در جنگ مباحث سخت افزاری صرف نیست و باید علاوه بر این‌ها به مباحث دیگری توجه کرد‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست رسانه‌ای نقش وحدت در پیروزی‌های دفاع مقدس و جبهه مقاومت صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام لطفیان؛ دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، ماموستا ملاقادر قادری عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل تسنن و امام جمعه پاوه، مولوی علیرضا یعقوبی از علمای برجسته اهل سنت خراسان، سردار حسن رستگار مقدم فرمانده اسبق قرارگاه حمزه، سردار عباسعلی فرزندی از پیشکسوتان دفاع مقدس و رییس دفتر مطالعاتی راهبردی دبیرخانه شواری نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در ستاد راهیان نور کشور برگزار شد.

سردار حسن رستگار مقدم، فرمانده اسبق قرارگاه حمزه لشکر شش ویژه شهدا سپاه یازدهم گفت: مردم پاوه نگذاشتند دشمن در شهر آنها به هیچ وجهی وارد شوند. اولین شهر بعد از انقلاب که بمب خورد شهر پاوه بود، آنها به تهران خبر جنگ دادند و شوای انقلاب آن زمان تصمیم گرفت چمران و فاتحی را به پاوه بفرستد.

وی ادامه داد: مردم پاوه دفاع از خانه‌هایشان را شروع کردند. در تاریخ تشیع اولین مرجعی که خودش را به عنوان فرمانده کل قوا خواند، حضرت امام خمینی بود. هر جوانی در این کشور باید یکبار راز و نیاز چمران در پاوه را بخواند. بالاخره پاوه با مقاومت مردم توانست دشمن را شکست دهد آنها گفتند اگر دولت نمی‌تواند به ما کمک کند به ما اسلحه دهد ما خودمان از شهر دفاع می‌کنیم.

فرمانده اسبق قرارگاه حمزه گفت: بحث ما در جنگ مباحث سخت افزاری صرف نیست و باید علاوه بر این‌ها به بحث دیگری توجه کرد‌. ما ۲۲ شبانه روز با گروه‌های ضدانقلاب جنگیدیم و ۴۰۰ نفر شهید دادیم. علاوه بر اینها پیش مرگان مسلمان کُرد چراغ اصلی راه نجات شدند و بانه، مریوان، سردشت و ... را آزاد کردند.

سردار رستگار مقدم گفت: من از مدیریت‌ها گلایه دارم که چرا روحانیت اهل سنت که محوریت اصلی مردم است و این حجم شهیدی که داده‌اند، مدیریت‌ها نتواسته‌اند حق مطلب در خصوص اینها را ادا کنند؟ ‌امام جمعه‌های اهل تسنن در اکثر شهرهای کرد شهید شدند. مانند ملا موسی محمدی که به اسارت کُمُله‌ها در آمد و در آخر با شکنجه‌های آنها به شهادت رسید. شرف جندی مهاباد و افرادی از این قبیل در دفاع از دین و جمهوری اسلام مورد تهاجم‌های زیادی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: اهل سنت در نمازهای پنجگانه از ما پایبندتر هستند و در خطبه‌هایشان در روشنگری مردم نقش مهمی در زمان مقاومت داشتند.

فرمانده اسبق قرارگاه حمزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر