کد خبر: 817120 A

فراهانی تاکید کرد:

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به لزوم خدمت رسانی شایسته به ناشنوایان و معلولان به شهرداری تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، در جریان یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری، گفت: هشتم مهر ماه روز جهانی ناشنوایان را به جامعه ناشنوایان عزیز  تبریک می گویم. این روز تذکری است برای ما تا به یاد آوریم ناشنوایان و معلولان این شهر به عنوان شهروند حقی بر شهر دارند و باید مدیریت شهری برای زندگی آنها اقدامات مناسبی در مسیر دسترس پذیری و حضور فعالشان در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر به انجام برساند.

وی افزود: بدون شک فراهم کردن استفاده بیش از پیش ناشنوایان و دیگر معلولان از فضاها و امکانات شهری باید در مسیر ادای حق به شهر این عزیزان مورد توجه مدیریت شهری و دیگر دستگاه‌های مسئول قرار گیرد، بر همین اساس به عنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم خدمت رسانی شایسته به ناشنوایان و معلولین عزیز» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: مع الاصف مسئله مناسب سازی در برخی پروژه های جدید مانند ایستگاه های مترو مورد توجه قرار نگرفته است‌. شهرداری تهران ضمن توجه به مسائل ناشنوایان، نابینایان و دیگر معلولان شهر باید اهتمام ویژه ای در رسیدگی به مسائل کارکنان معلول خود داشته و در این زمینه الگوی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های عمومی باشد.

فراهانی تاکید کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام  آقای حناچی، شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به دسترس پذیرنمودن تهران و تحقق بخشیدن تهران شهری برای همه به ویژه جانبازان و معلولان عزیز باشیم.

بودجه خدمت رسانی شورای شهر تهران شهرداری تهران معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر